ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Зонд NASA виявив вулкан на супутнику Юпітера

Дані, які зібрав апарат Juno з використанням приладу Jovian InfraRed Auroral Mapper, вказують на нове джерело тепла поблизу південного полюса супутника Іо

Depo.Життя
16 липня 2018 11:24
ФОТО: depo.ua

Це може вказувати на раніше невидимий вулкан на маленькому супутнику Юпітера, повідомляє Depo.ua з посиланням на офіційний сайт NASA.

Інфрачервоні дані були зібрані 16 грудня 2017 року, коли Juno знаходився на відстані близько 470 000 кілометрів від супутника.

"Нова гаряча точка, спіймана JIRAM, на Іо за 300 кілометрів від раніше виявленої. Ми не виключаємо рух або модифікацію раніше виявленої гарячої плями, однак важко уявити, що вона могла подолати таку відстань і залишитися незмінним", - розповідає Алессандро Мура, дослідник команди Juno з Національного інституту астрофізики в Римі.

Команда Juno продовжить оцінку даних, зібраних в ході обльоту 16 грудня, а також дані JIRAM, які будуть зібрані в ході майбутніх підлетів до Іо. Попередні місії дослідження NASA, які відвідували систему Юпітера, а також наземні спостереження, виявили на Іо 150 активних вулканів. Всього учені розраховують виявити близько 250.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя