ЗНО-2019: Що треба знати про тестування

Сьогодні, 5 лютого, розпочинається реєстрація на основну сесію оцінювання. Подавати заявки абітурієнти можуть до 25 березня

Depo.ua зібрав інформацію про цьогорічне ЗНО.

Отже, аби зареєструватися на оцінювання, потрібно надати:

- копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім'ям та по батькові);
- дві фотокартки розміром 3х4;
- реєстраційну картку, яка формується на сайті УЦОЯО у спеціальному сервісі "Зареєструватись";
- копію документа про повну загальну середню освіту (для осіб, які здобули повну загальну середню освіту).

Оброблятимуть реєстраційні документи до 10 робочих днів з моменту їх надходження в регіональний центр.

Перевірити етап опрацювання документів можна через сервіс "Стан опрацювання документів", написавши номер реєстраційної карти.

Реєстраційні дані можна змінити, здійснивши перереєстрацію, але лише до 25 березня.

На офіційні сторінки абітурієнтів надійдуть запрошення-перепустки з вказаним часом і місцем тестування. Їх можна завантажити до 30 квітня 2019 року.

У додатковий період реєстрації зможуть подавати документи люди, які були задіяні у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони у Донецькій та Луганській областях та не встигли зареєструватися в основний період. Розглядатимуть подання і тих, хто мав інші поважні причини пропустити основну сесію - наприклад, хворів або навчався за кордоном. Такі абітурієнти мають заповнити заявку у довільній формі і додати документ, який підтверджує причину пропуску.

Загалом ЗНО відбуватиметься з 11 навчальних предметів, але абітурієнти матимуть можливість скласти тестування щонайбільше з чотирьох.

Цьогоріч прогнозують 332 тисячі учасників. У тестуваннях зможуть також взяти участь випускники закладів загальної та вищої освіти минулих років.

ЩО І КОЛИ ТЕСТУВАТИМУТЬ

Основна сесія тестування стартує 21 травня іспитом з математики. Закінчується - 13 червня оцінюванням з хімії. Тестування з української мови і літератури призначене на 23 травня, з іспанської, німецької, французької мов — на 27 травня, з англійської мови — на 28 травня, з фізики — на 30 травня, з історії України — на 4 червня, з біології — на 6 червня, з географії — на 11 червня.

Інформацію про результати ЗНО обіцяють розмістити на особистих сторінках учасників до 25 червня. Результати з математики, української мови і літератури та фізики буде оголошено до 14 червня, з іноземних мов та біології — до 20 червня, з історії України, географії, хімії — до 25 червня.

Аби не забути і не переплутати дати іспитів, у МОН радять завантажити мобільний застосунок "Моє ЗНО" - окрім розкладу, з нього можна дізнаватися про актуальні зміни і власні результати.

АУДІЮВАННЯ І ШРИФТ БРАЙЛЯ

Вдруге в історії ЗНО компонентом тестування з англійської стане іспит з аудіювання. Зазначимо, що минулого року через нього розгорівся скандал - учні та батьки скаржилися на надскладні завдання, а головне - на апаратуру неналежної якості.

Втім, у МОН від етапу не відмовилися і нагадують на необхідності ретельно перевірити якість відтворення звуку до проведення тестування.

Людям із порушеннями зору пропонують скласти тестування шрифтом Брайля - це можна зробити під час додаткової сесії. Доступні предмети - українська мова, історія України, математика і біологія.

При реєстрації необхідно вказати на потребу отримати тестові матеріали штифтом Брайля та додати довідку від лікаря.

На цьогорічному тестуванні МОН збирається вперше впровадити спеціальні комп'ютерні програми і технології для людей із послабленим зором.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ЗНО