ЗНО 2018: Підсумки, скандали і ексцеси, якими запам'яталася кампанія

Вчора в Україні завершилася кампанія із ЗНО. Цьогоріч іспити пройшли майже спокійно

Кампанія проходила з 22 травня по 13 червня. На оцінювання зареєструвалося 335 843 людей. Перевіряли знання з 11 предметів - українська мова та література, історія України, математика, біологія, хімія, фізика, географія, англійська, німецька, іспанська та французька мова.

Цьогоріч зі списку предметів виключили російську.

Іспити з інших іноземних мов доповнили аудіюванням.

Саме це нововведення і обернулося скандалом. Мережу заполонили гнівні пости від батьків випускників: одні нарікали на апаратуру та якість звуку, інші ж стверджували, що завдання були надскладними для шкільної програми. Адже на записі говорили носії мови, з яких більшість вчорашніх школярів ніколи не спілкувалися.

Батьки подали 65 апеляційних заяв.

Втім, виявилося, що паніку роздували передчасно. Адже провали завдання лише 0,02% випускників. Правильно ж відповісти на всі завдання спромігся 1,4%.

Лідером за популярністю виявився іспит з української мови, на який зареєструвалося понад 30 тис. учасників.

На іспитах не обійшлося без ексцесів. Наприклад, у Харкові у однієї з абітурієнток, яка складала тестування у автотранспортному технікуму, почалися пологи. Дівчину транспортували в пологовий прямо з аудиторії.

А у Білій Церкві випускника госпіталізували знову ж таки, прямо з аудиторії. Хлопця забрали в лікарню з підозрою на кір. Разом з ним в аудиторії перебували ще 15 людей.

В Івано-Франківську абітурієнт приїхав на ЗНО на поліцейському авто.

Хлопець переплутав пункти проведення тестування і опинився у геть іншому районі міста. На допомогу прийшли правоохоронці, які доставили абітурієнта у потрібну точку: поліцейське авто їхало з мигалками, і юнак зайшов в аудиторію за кілька хвилин до початку тесту.

ЗНО з хімії, яке відбулося останнім, чимало випускників вирішили прогуляти. Так, наприклад, у Харкові на іспит прийшли лише 89% зареєстрованих учасників, а у Запоріжжі - 88%.

В цілому, випускники та їхні близькі сприйняли випробування адекватно - нарікали ж лише на вищезгаданий етап іспиту з англійської. В цілому, за результатами опитування соціологічної групи "Рейтинг" ставлення до ЗНО у українців значно потеплішало. Якщо у 2008 році ідею незалежного оцінювання підтримували 26%, за 10 років цей показник збільшився до 52%.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ЗНО