Зникнення культурних цінностей із Лаври: Нацполіція відкрила провадження

Національна поліція України відкрила кримінальне провадження за фактом зникнення культурних цінностей із Києво-Печерської лаври

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Служби безпеки України (СБУ).

У відомстві зазначили, що співробітники СБУ, залучені до перевірки Міністерством культури України Свято-Успенської Києво-Печерської лаври УПЦ МП, встановили нестачу десяти предметів, які мають культурну цінність.

"За матеріалами СБУ слідчим відділом Нацполіції зареєстровано кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) за фактом розтрати цінностей, які були передані на зберігання посадовим особам Києво-Печерської Лаври", - повідомили у відомстві.

Наразі тривають слідчі дії.

Нагадаємо, за ініціативи Міністерства культури України була створена спеціальна комісія, до складу якої увійшли працівники Міністерства та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Метою комісії була перевірка наявних церковних цінностей і святинь, які було передано Києво-Печерській лаврі, починаючи з 1988 року - з моменту відкриття монастиря після відродження.

28 листопада члени комісії розпочали перевірку наявності мощей у ближніх і дальніх печерах Лаври.

Після перевірки виявилося, що у Лаврі не вистачає восьми ікон XIX століття, дерев'яної чаші і хреста.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #СБУ