ЗМІ: Віру Савченко можуть затримати у Чечні

Віру Савченко можуть затримати у Чечні, якщо вона з’явиться на допит у справі затриманих українців Станіслава Клиха і Миколи Карпюка
Depo.Життя
15 березня 2016 21:45
ФОТО: depo.ua

Про це Громадському повідомив журналіст Радіо Свобода Антон Наумлюк. 

За його словами, сьогодні у столиці Чеченської республіки допитали Станіслава Клиха з приводу справи про образу суду сестрою Надії Савченко Вірою.

Нагадаємо, що раніше вона була залучена в якості громадського захисника Клиха і Карпюка. Однак у жовтні минулого року за офіційним формулюванням – через "численні порушення правил поведінки та образи головуючого у суді " – такого статусу Віра Савченко була позбавлена.

Так само, як і раніше Микола Карпюк, Клих заявив, що не чув образливих висловлювань на адресу судді Верховного суду Чеченської республіки Вахіда Ісмаїлова, який головує на процесі у справі Карпюка і Клиха в Грозному.

"Слідчий сказав, що він викликав Віру, але вона не прибула на допит. Боюсь, що як тільки вона з'явиться на горизонті, її можуть доставити для проведення слідчих дій", – цитує журналіст адвоката Клиха Маріну Дубровіну.

Наумлюк також зауважив, що саму Дубровіну планують допитати на наступному тижні.

Нагадаємо, що Верховний суд Чечні у Грозному розглядає справу українців Миколи Карпюка і Станіслава Клиха, яких звинувачують в "участі у банді", вбивстві й замаху на вбивство російських військовослужбовців.

У свою чергу, російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк в часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав у них участь.

Зазначимо, що 15 березня Микола Карпюк зі СІЗО в Чечні подякував українцям за підтримку.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя