ЗМІ: У Києві було до 15 вкрадених у Нідерландах картин. Частина вже за кордоном

Картини, які були вкрадені в 2005 році з Музею Західної Фрісландії в місті Хорн (Нідерланди), наразі можуть знаходитися в Києві
Depo.Життя
11 лютого 2016 12:30
ФОТО: depo.ua

Про це свідчить розслідування, проведене "Слідство.Інфо", передає depo.ua.

Зокрема, як пише агенція, восени 2015 року трейдер та адвокат Юрій Волошин пропонував купити викрадені картини нідерландських художників, які, за його словами, знаходилися в Києві.

За словами Волошина, у столиці було принаймні 12-15 викрадених творів мистецтва, які розійшлися "по будинкам".

Як наголосив сам Волошин у спілкуванні з журналістами, йому запропонував найти покупця на картини представник батальйону ОУН-2 Борис Гуменюк, який, як відомо, проводив переговори з посольством Голландії та нідерландським музеєм щодо повернення картин, просив грошову компенсацію та зміг надати фото одного полотна, але згодом припинив контакти з голландцями.

Переконаний в тому, що більшість картин перебувають в Києві, і приватний детектив Артур Бранд, який займається розслідуванням їх викрадення.

"Наскільки нам відомо, більшість із них досі в Києві та його околицях, частину вже вивезли за межі України. В одну з європейських країн, але в яку саме, я поки що говорити не можу, триває розслідування", - наголосив він.

За його словами, є група працівників СБУ України, які й досі пропонують купити картини.

Водночас, згідно з розслідуванням, до переховування та спроб продати твори мистецтва може бути причетний луганчанин Іван Клименко, який працював у міжнародному відділі ГУБОЗу МВС України.

Зокрема, згідно з інформацією, в 2007 році Клименко робить спробу перейти на роботу в СБУ, подарувавши потенційному начальству щонайменше одну з викрадених картин.

Нагадаємо, раніше голландські ЗМІ повідомили, що картини, які були вкрадені в 2005 році з Музею Західної Фрісландії в місті Хорн (Нідерланди), початково знаходилися у президента алчевського футбольного клубу "Сталь" Володимира Полубатка.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя