ЗМІ: Стали відомі імена вбивць адвоката Грабовського

Журналісти назвали імена затриманих за підозрою у вбивстві адвоката Юрія Грабовського і повідомили нові факти
Depo.Життя
6 квітня 2016 17:19
ФОТО: depo.ua

За підозрою у вбивстві адвоката Юрія Грабовського затримано двох чоловіків - 19-річного Максима Чмільова і 26-річного Артема Яковенка, передає depo.ua з посиланням розслідування сайту "Медіазона".

Але, як заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, є ще 4 фігуранти, яких зараз шукають.

Першим був затриманий Яковенко, його взяли в Одеському аеропорту.

ЗМІ: Стали відомі імена вбивць адвоката Грабовського - фото 1
Артем Яковенко/Фото із сторінки у соцмережах

ЗМІ: Стали відомі імена вбивць адвоката Грабовського - фото 2
Максим Чмільов/Фото зі сторінки у соцмережах

За даними Матіоса, Грабовський - не перша жертва підозрюваних: є ще один труп.

Яковенко користувався телефоном адвоката. За словами військового прокурора, слідству вдалося отримати доступ до сервісу iCloud Грабовського. Крім контактів адвоката там зберігалися фото і відео — в тому числі, зроблені викрадачами. За цими даними були встановлені ще чотири фігуранти справи, які зараз - в оперативній розробці.

У матеріалі викладена хронологія зникнення Грабовського, завдяки чому стали відомі нові подробиці. Так, з'ясувалося, що 6 березня між п'ятою і шостою годинами вечора помічник адвоката Оксани Соколовської Сергій Федосеєнко бачив Грабовського у супроводі невідомого чоловіка в його київському офісі. Той нібито забрав щось із сейфа.

Але пізно ввечері 6 березня в Одеську міську лікарню №10 поступив чоловік без документів в стані важкого наркотичного сп'яніння. Прийшовши до тями, він назвав прізвище, співзвучне з "Грабовський". Однак наступного ранку його забрав чоловік, який показав посвідчення СБУ. Але Матіос упевнений, що чоловік, доставлений у одеську клініку, не був Грабовським.

Поговорити з медиками, що чергували 6 березня, керівник приймального спокою журналістам не дозволили.

Також цікавим є той факт, що Грабовський в Одесі, за версією слідства, оселився в готелі "Аркадія". Але співробітники готелю відмовилися спілкуватися з журналістами. Як з'ясувалося, відразу після того, як про зникнення адвоката стало відомо, з готелю була звільнена одна з адміністраторів.

Адвокатам, що беруть участь у незалежному розслідуванні, співробітники "Аркадії" заявили, що відео з камер спостереження за 5-7 березня не збереглося.

Труп Грабовського, за вказівкою одного із затриманих знайшли за 30 кілометрів від Жашкова Черкаської області. При цьому обличчя було сильно понівечене. Сестра Грабовського, яка прилетіла спеціально з Ізраїлю, не змогла впевнено впізнати труп. Це зробив зубний лікар Грабовського.

За твердженням Матіоса, слідство на сьогодні в цілому вже відновило картину подій, що передували загибелі Юрія Грабовського. "Але поки немає ще повного розуміння, де центр, початок. Звідки взялася думка, що це треба зробити. І немає підтвердженого документами списку всіх осіб, фотографії яких у нас є", - заявив Матіос.

Нагадаємо, 25 березня колишнього адвоката російського спецпризначенця Алєксандрова Юрія Грабовського знайшли вбитим. Військова прокуратура повідомила, що один з підозрюваних вказав місце знаходження тіла адвоката.

СБУ заявила про затримання причетного до зникнення Юрія Грабовського.

2 квітня у Києві відбулась церемонія поховання вбитого адвоката Юрія Грабовського.