ЗМІ: Росія передала в ООН список засуджених в Україні сепаратистів та росіян

Члени Ради при президенті Росії з розвитку громадянського суспільства і прав людини (РПЛ) направили главі делегації підкомітету ООН із запобігання тортурам Малькольму Евансу лист з пропозицією об'єднати зусилля в розслідуванні справ "політв'язнів" в Україні
Depo.Життя
23 травня 2016 08:08
ФОТО: depo.ua

До листа додається список "політичних ув'язнених", які перебувають у в'язницях і СІЗО України, в якому йдеться про 52 людей, двоє з них - громадяни Росії, передає depo.ua з посиланням на "Известия".

Відзначається, що це не остаточний список ув'язнених, а пріоритетні справи людей, яким терміново потрібна допомога.

"Дуже сподіваємося, що пан Еванс візьме даний список під особистий контроль і в рамках візиту делегації в Україну обов'язково відвідає цих людей. Вважаємо за необхідне, щоб міжнародні правозахисники переконалися в тому, що вони утримуються в нормальних умовах. В іншому випадку потрібно домагатися дотримання прав людини", - заявила газеті ініціатор листа, відповідальний секретар РПЛ Яна Лантратова.

Делегація підкомісії ООН з питань запобігання катуванням 19 травня прибула в Україну, вона пробуде там до 26 травня. В ході візиту експерти оцінять умови утримання ув'язнених і гарантії їхнього захисту від катувань та жорстокого поводження.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя