ЗМІ:Євробачення під загрозою. Скандальне будівництво в Києві обурило Ватикан

Часу на пошук компромісу залишилося до грудня
Depo.Життя
18 жовтня 2016 18:00
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Вести"

Проведення Євробачення в Києві може бути зірвано  через втручання Ватикану. Там зацікавилися забудовою навколо Патріаршого собору УГКЦ на Нікітській Слобідці, який межує з Міжнародним виставковим центром (МВЦ), де планується проведення конкурсу. Якщо конфлікт між церквою і забудовником не вирішиться до грудня - майданчик можуть не встигнути підготувати до конкурсу.

Суть конфлікту між УГКЦ і забудовником в тому, що церква не влаштовує близькість до неї забудови і її поверховість. Якщо суперечка затягнеться - не встигнуть привести в порядок набережну, яка примикає до МВЦ. За словами урбаніста Григорія Мельничука, Ватикан встав на захист інтересів своїх прихожан в Києві.

Вибирати українського учасника Євробачення будуть в лютому. "З церквою постійно спілкуються місцеві активісти, які протестують проти висотного будівництва , яке проводиться поруч з Патріаршим собором», - каже Мельничук. Одна з активісток Олена Медведенко розповіла , що глава УГКЦ Святослав Шевчук під час поїздки до Ватикану піднімав питання про ситуацію навколо Патріаршого собору.

"Після того як Ватикан почав задавати питання, церква стала більш активно себе вести. Із забудовниками судиться місцева громада, а церква була в стороні. А в останні півроку, після поїздки до Ватикану, два представника церкви також ходять до суду і підписи були зібрані проти будівництва ", - каже Медведенко.

В УГКЦ говорять про 36 тис. підписів проти будівництва поруч з храмом і запевняють, що спеціально до Ватикану ніхто "не скаржився". Але в той же час допускають, що про проблему там уже знають.

"У Ватикані цілком можуть знати про цю ситуацію, адже храм будувався на пожертвування вірних нашої церкви з усього світу", - сказав  глава департаменту інформації УГКЦ Ігор Яців. За його словами, нещодавно відбулася зустріч блаженнійшого Святослава з мером Києва.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя