"Зірка Фейсбука": Чого нацики ніколи не зрозуміють про руку Порошенка

В соцмережах набирає популярності ролик з "ветераном АТО", колишнім бійцем "Азову" з Черкас Олегом Толмачовим, який не потис руку Петру Порошенку під час церемонії нагородження "Ігор нескорених"

Під час нагородження призерів спортивних змагань "Ігри нескорених" (беруть участь поранені військові) колишній боєць "Азову" Олег Толмачов, що є призером у веслуванні на ергометрі на дистанціях 1 і 4 хвилини, демонстративно не потиснув руку президенту України Петру Порошенку.

Толмачов був поранений влітку 2014-го під Маріуполем, в районі Сартани. Зараз він є представником черкаського осередку Нацкорпусу. Його вчинок в певній мірі підірвав соцмережі, в яких українці розділилися на тих, хто героїзує Толмачова і пропонує організувати флешмоб, та людей, які побачили у вчинку АТОвця ознаки жлобства. До перших можна віднести опонентів діючого президента, які будуть захоплюватися будь-якими жестами, які нібито принижують честь та гідність Порошенка, а також демонструють ставлення народу до нього. Так-так, деякі люди вже заговорили, що Толмачов своїм жестом продемонстрував ставлення армії до президента. І байдуже, що колишній "азовець" в армії був дуже давно і в цілому прямого стосунку до ЗСУ ніколи не мав, бо служив у добробаті.

До другої категорії відносяться або прихильники Порошенка, які одразу починають згадувати всі його здобутки в суперечках з першими, або ж особи, котрі просто зрозуміли всю ситуацію.

Олег Толмачов, про якого в широких колах ніхто не знав, став "зіркою Фейсбука". Не потиснувши руку президенту він хотів показати своє ставлення до нього, порушивши протокол та елементарні норми етикету. Але насправді Толмачов продемонстрував неповагу до інституту президента в Україні, і до армії, головнокомандувачем якої в нас є президент. До особи Порошенка можна ставитися як завгодно, але він переміг на виборах, був обраний українським народом. І подібними вчинками одна окрема людина, в першу чергу, плює не на Порошенка, а на думку більшості українців та владні інститути як такі,ставлячи себе вище за них. Можна скільки завгодно посилатися на останні соцопитування, де рейтинг Порошенка вже не такий, як в 2014-му, але він чинний президент.І тут вже потрібно або поважати сам інститут президентства, або ж змінювати систему чи йти на вибори і голосувати за опонентів Порошенка. Чогось фундаментального ветеран АТО чомусь не пропонує. І навряд чи зрозуміє, що рука Порошенка в конкретному випадку є символом значно більшим, за звичайне рукостискання з тим самим Порошенком десь на вулиці у неформальній обстановці. Хлопець лише зайвий раз продемонстрував, що в нас є люди, які чхати хотіли на правила. Якщо ж Толмачов такий принциповий, то навіщо він пішов за нагородою взагалі? Міг би забрати її потім і не з'являтися поруч з людиною, до якої немає поваги. Швидще за все, хлопець хотів публічно продемонструвати цей вчинок і "розлетітися соцмережами". От тільки пояснення в нього вийшло трошки дивним.

"Обурив нудний виступ Порошенка, під час якого він хвалився тим, що ініціює створення окремого міністерства допомоги ветеранам та учасникам бойових дій. Хоча вже 4 роки триває війна і він повинен був зайнятися цим ще невідомо коли. Ще зовсім недоречно розповідав про свій візит до Німеччини. Ну і ще: це начебто і добре, що в цьому році в іграх більше поранених бійців взяли участь в іграх, ніж в минулому році. Але, якби Порошенко не затягнув війну на 4 роки, їх би могло взагалі не бути. Так що вважаю, що його ганебна присутність на церемонії нагородження після завершення ігор тільки образила честь поранених військових, яких могло бути значно менше", - зазначив Толмачов .

Це ж яка каша в голові у молодої людини, яка говорить штампами російської пропаганди про "затягнув війну на 4 роки". Виходить, що хлопець, який був в АТО, вважає Порошенка винуватцем того, що війна на Донбасі досі не завершена. І зовсім не Путін її розпочав та продовжує підтримувати фейкові "республіки" Донбасу та сепаратистів?

Найбільше порадував Толмачов російські ЗМІ. В них він із традиційного "каратєля з Азова" перетворився на "ветерана АТО". Непотиснута рука демонструється в якості доказу неповаги до Порошенка військових, ще й слова про 4 роки війни як подаруночок.

Схоже, Толмачов і сам повірив в те, що він продемонстрував позицію більшості, бо у власному коментарі говорив про "ображену честь поранених бійців". От тільки не потиснув руку чомусь тільки він один - інші ж "обурені" тисли її залюбки. Позиція хлопця також вписується в риторику націоналістів про боротьбу з олігархами і неповагу до них. Правда, саме націоналісти чомусь захищали телеканал, який належить родині олігарха Димінського і боротьба за котрий точиться між іншими впливовими людьми від влади.

Дивним чином схожа на Толмачова людина була в рядах захисників ZIKу.

Ця історія має і позитивні моменти. Вона, так само як і новини про АТОвців, які повертають Порошенку свої нагороди, зайвий раз демонструє наявність демократії в Україні. Бо в тоталітарних країнах за такі вчинки у цих людей були б проблеми. Для Порошенка історія також може мати певний позитив. Президент продемонстрував відкритість і навіть по плечу хлопця поплескав, попри його ігнор. Також, можливо, в команді Порошенка нарешті переглянуть ставлення до промов під час офіційних заходів. Бо дуже дивно виглядає, коли, наприклад, відкриваючи садочок президент на фоні маленьких діток розповідає про безвіз та дороги. Те саме можна і про "Ігри нескорених" сказати.

А українським пораненим військовим хочеться лише побажати удачі. В нашої збірної попереду Сідней.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна