Журналісту, який отримав докази присутності російських військ в Іловайську, "шиють" ухиляння від мобілізації (ДОКУМЕНТ)

Деснянський районний комісаріат Києва Міністерства оборони України зажадав від прокуратури і МВС негайно порушити кримінальну провадження щодо керівника "Дорожнього контролю" Ростислава Шапошникова по ст.336 КК України - за відмову від призову на мобілізацію

Журналісту, який отримав докази присутно…

Відповідні документи було отримано поштою, сьогодні, 28 квітня, передає depo.ua з посиланням на "Дорожній контроль".

"Відповідно до ст.214 КПК прошу негайно внести відповідні відомості до ЄРДР і почати розслідування відносно Шапошникова Ростислава Сергійовича, який скоїв кримінальне правопорушення за ст.366, а саме - зазначений військовозобов'язаний шляхом бездіяльності ухиляється від призову на мобілізацію, без поважних причин не перебуває у строки, встановлені військовим комісаріатом, документи, які підтверджують причину неявки, не надав", - пише Міноборони.

Журналісту, який отримав докази присутності російських військ в Іловайську, "шиють" ухиляння від мобілізації (ДОКУМЕНТ) - фото 1

Однак, Ростислав Шапошников ніяк не міг не з'явиться на виклик військового комісара, оскільки ніяких повісток не отримував. І не тільки не отримував - ніякі повістки на домашню адресу Ростислава не приходили взагалі. Більш того, згідно з довідкою Деснянського районного комісаріату від 2006 року, Ростислав Шапошников непридатний до військової служби в мирний час, а тому не є військовозобов'язаним.

Журналісту, який отримав докази присутності російських військ в Іловайську, "шиють" ухиляння від мобілізації (ДОКУМЕНТ) - фото 2

"Очевидно, що погрози Міноборони на адресу Шапошникова безпосередньо пов'язані з професійною діяльністю Ростислава", - зазначають у "Дорожньому контролі".

Як нагадує сайт, керівник "Дорожнього контролю" викрив зраду генерала ЗСУ Руслана Хомчака, який відправив на вірну смерть сотні солдатів, а сам втік з поля бою під Іловайськ 29 серпня минулого року. Більше того, Ростислав Шапошников дав у Генеральній прокуратурі України свідчення проти Руслана Хомчака і надав відеозаписи його втечі.

Журналісту, який отримав докази присутності російських військ в Іловайську, "шиють" ухиляння від мобілізації (ДОКУМЕНТ) - фото 3

Крім цього, Ростислав Шапошников дав свідчення і на командира батальйону "Дніпро-1" Юрія Березу, який підпорядковувався МВС, а зараз став депутатом від партії "Народний фронт". Береза ​​аналогічно кинув поле бою під Іловайськом. І це не просто слова, це підтверджується відеозаписами на оригінальних носіях (флеш-картах), які знаходяться в наявності у Ростислава і можуть бути використані в суді проти Хомчака і Берези.

"Фактично, Ростислав Шапошников один з небагатьох живих свідків, який може дати правдиві показання по Іловайскій трагедії, а саме - зраду українського командування. Природно, в Міноборони і МВС цього допустити ніяк не можуть, а тому було поставлено завдання ліквідувати Шапошникова. А в зоні АТО - одним трупом менше, одним трупом більше - ніхто нічого не помітить", - відзначається у публікації.

Нагадаємо, що Ростислав Шапошников разом з журналістами "Еспресо.TV" прибув під Іловайськ 23 серпня 2014, а 24 серпня разом з іншими солдатами опинився в оточенні російських військ. Будучи в оточенні, Ростислав зі своїм колегою Єгором Воробйовим зняли на відео новітній російський танк Т72 Б3 модифікації. Це був перший випадок під час війни на Донбасі, щоб на відео був записаний справжній російський танк.

Також на відео були зняті полонені солдати Росії. 29 серпня, коли була інформація про "зелений коридор", Ростислав Шапошников і журналісти "Еспресо" виходили з оточення разом з генералом Хомчаком і комбатом Березою. Ростислав записав на відеокамеру злочинні накази Хомчака, а також його втечу з поля бою. Відзначимо, що Хомчак і Береза ​​кинули журналістів у лісі, через що Ростислав і Єгор потрапили в полон до російських солдатів.

За час свого відрядження в АТО, керівник "Дорожнього контролю" позбувся свого автомобіля Деу Ланос (підірвали міною), професійної техніки (камера, телефони, ноутбук, диктофон), особистих речей і документів. Незважаючи на те, що Ростислав Шапошников зміг через полон провезти флеш-карти з унікальними доказами присутності в Україні російської армії, владі України вони не знадобилися.

"А тепер держава Україна віддячила журналісту Ростиславу Шапошникову сфальсифікованим кримінальною справою. Мабуть, в Міноборони вирішили так - раз російські солдати не вбили Ростислава, ми це зробимо самі. І тут немає ніякої помилки або випадковості. Досить попросити Міноборони надати докази відправки повісток за якими нібито не приходив Шапошников. Хоча, з цією владою вже і так все ясно", - пишуть у "Дорожньому контролі". 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"