Журналісти ATR припиняють співпрацю з "Радіо Свобода" і "Крим.Реалії"

Співробітники кримсько-татарського телеканалу ATR змушені припинити співпрацю з проектами "Крим.Реалії" і "Радіо Свобода" до отримання офіційної відповіді від керівництва "Радіо Свобода"

Про це у "Фейсбуці" написав заступник гендиректора в ATR Айдер Муждабаєв, передає depo.ua.

Муждабаєв також розмістив офіційне звернення до керівництва сайту "Крим.Реалії", "Радіо Свобода" (Україна) та європейського офісу "Радіо Свободи в Празі, в якому просить роз'яснень через питання, які виникли у журналістів ATR через дії співробітників "Радіо Свобода" і "Крим.Реалії" в Україні.

"Спочатку у понеділок, 21 березня, керівник проекту "Радіо Свобода" "Крим.Реалії" Володимир Притула написав на сторінці журналіста Айдера Муждабаева у "Фейсбуці", що цей журналіст не повинен висловлювати свою думку щодо внутрішньополітичних подій в Україні (зокрема ‒ публікувати критику гомофобських висловлювань пана Ківи і навіть робити репости матеріалів, опублікованих в українських ЗМІ), оскільки він має паспорт громадянина РФ. Притула публічно назвав це "розгойдуванням човна" і "атакою на Україну з боку кримських татар", -  йдеться у зверненні.

"Потім у середу, 23 березня, журналіст Осман Пашаєв отримав від продюсера радіо "Крим.Реалії" повідомлення про те, що його програма, запланована на ранок, 24 березня, знімається з ефіру, оскільки заявлена Пашаєвим тема "Кримськотатарська автономія: нерозуміння необхідності її відновлення в складі України" "подана упереджено і є дискусійною". Хоча програма якраз передбачала відкриту дискусію з представленням різних точок зору", - пишуть журналісти.

У ньому також сказано, що співробітники ATR вважають "неприпустимою такого роду публічну риторику та дії з боку співробітників і керівників ЗМІ, що фінансуються Конгресом Сполучених Штатів, де свобода слова гарантована Першою поправкою до Конституції і її розширювальними тлумаченнями, поданими в Актах Конгресу і Верховного суду США".

Зокрема в зверненні просять розтлумачити чи "є дана позиція позицією ЗМІ, або приватною думкою їх співробітників".

Нагадаємо, Муждабаєв заявив, що керівник департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України Ілля Ківа своєю публікацією в Facebook про гей-фестивалі у Львові поставив під загрозу ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною і ЄС в Нідерландах.

Керівник Бюро протидії наркозлочинності Ілля Ківа відзначився гомофобським коментарем щодо останнього гей-скандалу у Львові.

Кримськотатарський журналіст Айдер Муждабаєв засудив Ківу через його висловлювання.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme