UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Життя в камері під камерою": Кримський політв’язень написав книгу у СІЗО Сімферополя

Один з координаторів громадського об'єднання "Кримська солідарність", фігурант другої Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" Сервер Мустафаєв написав книгу, перебуваючи за ґратами в СІЗО Сімферополя
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

Книга називається "Життя в камері під камерою. Щоденник Сервера Мустафаєва". Презентація пройде в річницю затримання Сервера. Рік тому – 21 травня – до Мустафаєва з обшуком прийшла російська ФСБ. Книгу презентують 21 травня, о 13:00 на сторінці правозахисної організації "КримSOS" у Facebook.

"Вдома у Сервера Мустафаєва залишилися дружина і четверо дітей. На момент арешту його молодшій дочці Наджі виповнилося 2 місяці... Ув'язнення Сервера пов'язане з активною ненасильницькою правозахисною діяльністю, критикою російських правоохоронних органів і влади. Політв'язень брав активну участь у діяльності громадського руху "Кримська солідарність". Це об'єднання надає правову, інформаційну та матеріальну допомогу кримським татарам і мусульманам, які зазнали переслідувань з боку російської влади, та їхнім сім'ям", – сказано в повідомленні "КримSOS".

Нагадаємо, 21 травня 2018 року в Криму було затримано координатора "Кримської солідарності" Сервера Мустафаєва і жителя села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір".

15 листопада 2019 року Південний військовий окружний суд російського Ростова-на-Дону почав розглядати цю справу по суті.

Російський правозахисний центр "Меморіал" визнав Сервера Мустафаєва політичним в'язнем.

21 березня повідомлялось, що кримський політв'язень Сервер Мустафаєв потребує термінового обстеження та кваліфікованої медичної допомоги.

Довідка: Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих "терористичними".

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme