Жителька Києва розпродує Крим по клаптиках

Волонтерка Тетяна Вітковська продає камінці з Південного берегу Криму, на які не ступала нога окупанта
Depo.Життя
14 січня 2016 10:00
ФОТО: depo.ua
Жителька Києва розпродує Крим по клаптиках
Жителька Києва розпродує Крим по клаптиках

Depo.ua дівчина розповіла, як заволоділа унікальною колекцією з 15 кілограмів кримських камінців та в чому заключається її акція.

Жителька Києва розпродає по клаптиках Крим - фото 1

Тетяна Вітковська в Артеку

Тетяна Вітковська – киянка, але з Кримом в неї пов'язано багато спогадів. Особливо з дитячим табором "Артек"

"Я була там дитиною, потім працювала вожатою, а в 2013 ми приїхали до Артеку з дворічною донечкою. Як виявилося – останнього разу. Тоді я вивезла 15 кілограмів відбірної артеківської гальки, обласканої морем, підсмаженої під артекіським сонцем, - розповідає вона. – Збиралася зробити з неї ортопедичний килимок для закалювання дитини. Але вже у листопаді мені стало явно не до килимків…"

Два роки артеківські камінці чекали на свій час, а днями Тетяна написала на своїй сторінці у "Фейсбуці" цей пост.

Жителька Києва розпродає по клаптиках Крим - фото 2

Галька з українського Криму, яка ще не знала прапорів інших держав, стала для Тетяни можливістю допомогти нужденним та підняти настрій друзям.

"Я зберігала їх як щось відчутно цінне і вирішила цим цінним поділитися. Я знаю, що багато хто сумує за Кримом і подумала, що рукодільниці з мене поки не буде, але можу людей трохи розвеселити і зібрати трохи грошей на добрі справи, - розповідає Тетяна, як придумала свою акцію. - Мені дуже подобається ідея взаємодопомоги, особливо коли це не збір грошей на особисті картки, а пожертвування будь-якої комфортної суми у фонд із прозорою звітністю".

Тетяна вважає, що ця акція навряд чи принесе багато грошей благодійним фондам, але допоможе просунути ідею про те, що допомагати легко – кожен зможе. І що допомагати можна весело.

Жителька Києва розпродує Крим по клаптиках - фото 3

За добу на ініціативу Тетяни відізвалися вже п'ятеро людей. Вони отримають паперовий подарунковий пакетик із 5-7 камінцями. Але скільки б бажаючих не було, пару-трійку камнців волонтерка вирішила залишити собі.

"Я зберігаю ще багато цінних кримських штук. Артеківські дипломи, вугіллячко з артеківського багаття, значки", - розповідає Тетяна. Вона дуже сумує за Кримом, який не бачила вже два роки. Проте до окупованого Криму твердо вирішила не їхати.
"По-перше, мені це боляче. По-друге – дуже боляче. На моїй пам'яті Крим залишився українським. Я дуже люблю Крим, я їздила туди майже кожного року, не дивлячись на поганий сервіс та інше. Але до окупованого точно не поїду. У мене немає там родичів, тому немає гострої необхідності туди їхати. А на відпочинок… Навіщо?", - каже вона.

"Таню, а коли знову приїдете у звільнений український Крим, наберете собі ще камінчиків", - питаємо.

"Ні! – сміється Тетяно. – Не хочу, щоб вони знову стали цінними!"

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя