Жіночий оргазм - непотрібний пережиток минулого, - вчені

Жіночий оргазм є еволюційним пережитком і не впливає на успішність розмноження і кількість потомства у Homo sapiens

Жіночий оргазм - непотрібний пережиток м…

Американські вчені Міхаели Павлічев і Гюнтер Вагнер розвінчали міф про необхідність оргазму для успішного запліднення жінки у статті "Еволюційне походження жіночого оргазму", передає depo.ua.

Жіночий оргазм давно інтригує біологів - які еволюційні переваги він міг би забезпечити? По одній гіпотезі, він працює на зміцнення зв'язку між партнерами, іншими словами - на зміцнення сім'ї. Є більш фізіологічне пояснення: жіночий оргазм нібито збільшує шанси завагітніти, хоча достовірної підтвердження такої точки зору досі немає.

Версія Міхаели Павлічева і Гюнтера Вагнера говорить про те ж - про ймовірність завагітніти. Для вагітності, як відомо, потрібно, щоб зріла яйцеклітина вийшла з яєчника в маткову трубу і далі в яйцепровід, де і відбувається запліднення.

Процес виходу яйцеклітини "на волю" називається овуляцією, і саме в цей час ймовірність зачати найбільш висока. У багатьох ссавців на дозрівання яйцеклітин і овуляції впливають фактори середовища та соціальні фактори, одним з яких може бути спаровування. Наприклад, у самок кроликів навіть проста присутність самця поруч (не кажучи вже про спарювання) викликає овуляцію. Під час статевого контакту у таких видів підвищується рівень гормонів окситоцину і пролактину, які і запускають звільнення яйця з яєчника.

Але у інших звірів, в тому числі і у приматів, овуляція відбувається сама по собі, відповідно до внутрішнього розкладу, і зовнішні чинники на неї майже ніякого впливу не роблять. У той же час у жінок під час оргазму можна помітити підвищення тих же самих гормонів, окситоцину і пролактину. Все разом навело дослідників на думку, що жіночий оргазм колись був потрібен для того, щоб спровокувати вихід яйцеклітини.

У статті в Journal of Experimental Zoology Part B: Molecular and Developmental Evolution автори пишуть, що індуцібельная овуляція (тобто така, на яку впливає присутність самця) є у еволюційно більш древніх видів, а у тих, які виникли пізніше, овуляція починає здійснюватися за внутрішнім розкладом. Є і одна характерна анатомічна деталь: у старих видів клітор ще ховається в вагіні, як ніби для того, щоб його було легше стимулювати і тим самим ефективніше домагатися оргазму; у нових видів клітор розташовується вже порівняно незручно для стимуляції, як якщо б гарантований оргазм був уже не потрібний.

Тобто виходить така схема: раніше для того, щоб сталося гарантоване зачаття, у самок повинен був трапитися гормональний сплеск, який відбувався під час статевого акту; пізніше овуляція стала більш самостійною, так що необхідність в додатковому стимулюванні оргазму зникла.

З іншого боку, як зазначають деякі скептики, в роботі враховуються тільки ендокринні зміни, які супроводжують статевий акт і оргазм у самки, але для повної картини тут варто було б врахувати і те, що відбувається в нервовій системі. Ми не можемо сказати, чи відчувають жіночі особини задоволення під час сексу і в якій мірі вони його відчувають, так що коректніше було б сказати, що висновки дослідників стосуються тільки деяких еволюційних особливостей жіночого оргазму, яким ми його знаємо. І, навіть якщо він перестав виконувати ту функцію, для якої був призначений, чому б йому на новому етапі еволюції не придбати якусь нову роль - наприклад, стати додатковим "цементом" у відносинах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme