Жемчугов пояснив, як бойовики дурили СБУ при обміні полоненими

Представники самопроголошених “ДНР” та “ЛНР” під час перемовин про обмін полоненими неодноразово змінювали умови обміну в останній момент і таким чином звільняли своїх людей, нічого не роблячи зі свого боку
Depo.Життя
27 вересня 2016 14:30
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв’ю “Українській правді” розповів звільнений з полону бойовиків Володимир Жемчугов, передає depo.ua.

Він розповідає, що в останній момент, коли вже погоджено, хто буде обміняний з обох сторін, і Україна завершає юридичні процедури щодо помилування поплічника бойовиків, вони змінюють умови, і обмін зривається. Але людина вже юридично “чиста”, тож її звільняють.

“Мене обурювало, коли їм (бойовикам, - ред.) вдавалося "розводити" українську сторону, як дітей. Всі юридичні процедури вже відбулися, їхню людину очистили від усіх звинувачень, і згідно з законом її уже не можна тримати більше трьох діб. Тому наша сторона просто таку людину відпускає, в той час, як наші заручники продовжують там сидіти. От так вони хитрили! Просто так відпустили, розумієте?! Це шок. Бо так всіх повідпускають, і наших хлопців не буде на кого міняти”, - розповідає Жемчугов.

Він пропонує для людей, яких готують на обмін, створити спеціальний табір, куда їх будуть тимчасово переміщати.

Також він вважає, що в переговорній групі в Мінську мають працювати не лише політики, а "двоє-троє людей-борців, психологів, можна навіть сказати комерсантів, які вміють хитро ставити питання і торгуватися”.

Окрім того Жемчугов розповів, що спочатку за нього у Києва просили “двох російських спецназівців, потім якихось п'ятьох командирів "ЛНР", то п'ятнадцять рядових солдатів "ЛНР”.

Домовленість щодо обміну вже була у листопаді 2015 року, але вона зірвалася.

Нагадаємо, 17 вересня з полону були звільнені Володимир Жемчугов і співробітник ООН Юрій Супрун.

 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя