"Жахіття для дорослих з гнилим дахом": Чим дитяча книжка про любов обурила радикалів

Форум видавців у Львові починається зі скандалу: презентацію дитячої книжки "Майя і її мами" скасовано через погрози радикальних організацій

"Жахіття для дорослих з гнилим дахом": Ч…

Організатори заходу виклали у відкритий доступ лист, який отримали від ряду агресивно налаштованих організацій.

"У випадку вашої бездіяльності ми будемо змушені самотужки вжити усіх можливих заходів, з метою недопущення проведення відверто провокаційної презентації у Львові", - йдеться у зверненні.

Цей же лист відправили міському голові Львова Андрію Садовому, голові ЛОДА Олегу Синютці та начальнику СБУ Львівщини Олександру Ткачуку.

У відповідь презентацію вирішили скасувати. Адже на заході могли бути діти, а їх наражати на небезпеку не наважились.

ПРОТИ ЗАШКАРУБЛОГО ВАРВАРСТВА

На сторінці авторки твору - письменниці та правозахисниці Лариси Денисенко - десятки постів зі словами підтримки.

Люди називають ситуацію справжнім середньовіччям і закликають відправити усіх підписантів під ганебним листом прямо у Кремль, де їхні "скрєпні" підходи поділятимуть.

Колег підтримало дитяче видавництво "Чорні вівці".

Акторка Римма Зюбіна пропонує організувати акторські читання твору у Києві.

ЩО КРАМОЛЬНОГО

Засновник видавництва "Видавництво" Ілля Стронґовський на сайті "Українська правда" звернувся до правозахисних, дипломатичних і державних установ із закликом "не допустити самосуду з боку людей, які звикли діяти з позиції тваринних інстинктів".

Підкреслив: погрози надходять через той факт, що у головної героїні книжки дві мами. У баченні агресивних радикалів - це "прищеплення школярам деструктивних принципів, що суперечать цінностям та традиціям, які споконвіку формувалися в українських родинах".

У видавництві вирішили, що найкращою відповіддю на закиди буде, власне, можливість ознайомитися зі змістом книжки, і тому виклали її у відкритий доступ в електронному вигляді.

Книжка містить коротенькі життєві історії 17 дітей, які вчаться в одному класі і живуть у сім'ях, які деякі б назвали нестандартними. Так, одна дівчинка мешкає з татом і його новою дружиною, натомість мама працює за кордоном і надсилає донечці гостинці. Є діти переселенців з Криму та Луганська; хлопець, якого виховує мати без батька; дівчинка, батьки якої заробляють на життя у різних країнах; двійко дівчат, які з'явилася на світ завдяки штучному заплідненню.

І зрештою у самої Майї дві мами, і вона теж народилася вона від донора.

"Пані Юлія каже, що діти мають рости в любові. Неважливо, чи ти живеш із маленькою сім'єю, чи з великим родом. Неважливо, чи ти рідна дитина, чи не зовсім. Неважливо, скільки в тебе мамусь або татусів. Важливо, щоб у родині панували любов і повага, бо це і є головні цінності", - резюмує авторка від імені героїні.

Загалом книжка видається кольоровим посібником для малечі, що допоможе батькам пояснити, наскільки різними бувають люди і, власне, ця різниця - не привід для ненависті або неприйняття.

Причому, більше посібником, а не художнім твором. Замість традиційного для дитячих книжок сюжету маємо серію замальовок про те, як трапляється у житті.

Звісно ж, жодної крамоли або агітації будувати сім'ю як у когось з героїв, твір не містить. Адже сам сенс її в тому, аби шанувати різноманіття і відмовитися від дискримінації.

ХТО ПІДПИСАВ

Втім, наявність бодай натяку на гомосексуальність у творі - передбачувана червона ганчірка для радикалів. Є згадка чи герой з нестандартною орієнтацією - і от, групка людей оголтілою зграєю кидається в атаку.

На листі - печатки організацій "Правий сектор", "Традиція", "Літературно-просвітницький проект "Дух нації", "Молода Галичина", "Твереза Галичина".

З діяльності деяких взагалі важко зрозуміти, який вони, власне, мають стосунок до літератури і мистецтва. Так, "Твереза Галичина" на сторінці у Facebook активно переконує мешканців західних регіонів, що алкоголь - це зло. Власне, на цьому й усе. Сайту у організації немає, а у соцмережі вона зібрала 139 лайків. Деяких підписантів взагалі важко знайти в Інтернеті.

Себто, невеличка групка агресивних маргіналів залякуваннями намагається нав'язати свою волю чи то просто відіграти проплачену роль. І звісно, протидія тут - не скасовувати заходи (хоча саме з даною дитячою мотивація організаторів повністю зрозуміла), а зрештою почати карати за порушення закону.

Адже під час "акцій" радикали нерідко вдаються до насильства на кшталт обливання ідеологічних опонентів їдкими речовинами - як наприклад, було на лекції "Трансгендерність" у столиці.

А подібні дії класифікуються як "хуліганство з обтяжливими обставинами" з терміном покарання до п'яти років позбавлення волі. Саме про це говорить закон. І не ілюзорний скрєпний, на який посилаються автори листа, а визнаний у державі. І дотриматися його - значить, зрештою змусити радикалів рахуватися з правами інших людей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme