Землетруси на Марсі можуть означати наявність життя, - вчені

Група шотландських учених заявила, що водень, який виділяється під час землетрусів, може стати джерелом енергії для примітивних організмів Марса
Depo.Життя
23 вересня 2016 21:36
ФОТО: depo.ua

Дослідники прийшли до такого висновку після спостереження за хімічним складом рідин, які з'являються в надрах Землі навколо тектонічних розломів, а також в результаті падіння астероїдів і метеоритів, передає depo.ua з посиланням на пише ZN.ua.

Подібні процеси призводять до формування двох незвичайних гірських порід – псевдотахилітів і катаклазитів, схожих за своєю структурою на скловидні "листкові пироги". У деяких шарах цього "пирога", як з'ясували нещодавно геологи, міститься велика кількість рідини.

Під час дослідження вчені зібрали зразки подібних порід з усіх континентів і визначили, що всі вони містили велику кількість води і розчиненої в ній вуглекислого газу і водню, концентрації якого було достатньо для того, щоб підтримувати життя бактерій, які живляться цим газом.

На думку дослідників, ці дані свідчать про те, що водень завжди формується в надрах планети при землетрусах та інших проявах тектонічної активності. Крім того, його повинно вистачити для підтримання життя підземних мікробів.

Зараз геологічні процеси на Марсі відсутні, але землетруси на ньому можуть відбуватися завдяки охолодженню і стискування його надр. На думку дослідників, на даний момент в надрах Марса може міститися в п'ять-шість разів більше водню, ніж необхідно для зародження і підтримки життя.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя