Збірна № 1: на очах українців народжуються найкращі національні збірні з футболу в історії

"Я обіцяв, що ми поїдемо на Євро-2020. Я дотримав свою обіцянку", – одразу після перемоги над Португалією (2:1) сказав головний тренер нашої збірної Андрій Шевченко. Таким чином наша команда кваліфікувалась з першого місця у відбірковій групі і може потрапити в перший фаворитський кошик під час жеребкування фінальної частини Євро-2020

Успіх, без перебільшення, величезний. Українські хлопці обійшли чинного чемпіона Європи – Португалію, а також – міцну Сербію. Але головне – гра жовто-блакитних на полі дійсно цікава та професійна.

А тепер нагадаємо, як українські медіа не гостинно зустріли призначення Андрія Шевченка на посаду головного тренера збірної. Тоді писали, що він – "кум Павелка" та "політик-невдаха", і ніхто не звертав увагу на його фахові чесноти – досвід роботи з найкращими тренерами світу. 

Павелка теж критикували за це призначення усі хто тільки міг, звинувачуючи його у просуванні мало не свого родича та пророкували руйнацію національної збірної. 

Сьогодні ж всі, хто найбільше критикував, радіють перемогам команди, воліючи часто і не згадувати імен авторів серйозних кадрових та футбольних рішень, за які у 2016 році Павелко та Шевченко брали на себе колосальну відповідальність. 

Так у чому головна заслуга Шевченка? 

У нас вперше є збірна, яка грає у модерновий футбол і має власне обличчя. Команда саме грає у футбол, а не працює на результат. Свого власного стилю і розуміння гри ми дотримувалися навіть у матчах із грандами. Скажімо, проти Італії та Португалії ми фрагментами грали першим номером, що було б неймовірно у часи Сабо, Блохіна чи Фоменка.

Сьогоднішню збірну формують два пласти гравців. Покоління нульових – Пятов, Степаненко, Ярмоленко, Коноплянка. Та нова генерація українських футболістів – Матвієнко, Миколенко, Бурда, Циганков, Зінченко, Малиновський, Яремчук. Для останніх Україна є рівноправною частиною великого вільного світу, а не уламком тоталітарної імперії. І саме вони є ознакою великих змін в Україні, коли на перше місце виходять талант і творчість, а не вміння пристосовуватись.

У чому заслуга Павелка?

Він розгледів професіоналізм Шевченка, не піддався на провокації, і зусиллями всієї Української асоціації футболу створив належні умови для того, щоб наші хлопці тренувалися у кращих фахівців зі всього світу, адже до тренерського штабу національної збірної сьогодні входять італійці та колеги Шевченка з Іспанії.

Також дали свій результат й інші серйозні кадрові рішення президента УАФ. Саме за Павелка до команди УАФ приєдналися такі зірками вітчизняного футболу, як Мирон Маркевич, Олег Протасов, Анатолій Дем'яненко та Олександр Шовковський.

Прийшли також Сергій Нагорняк (тренер юнацької збірної, - ред.), Руслан Ротань (наставник молодіжної збірної, - ред.). І як сказав колись сам Павелко, він був та залишається певен у тому, що в цих хлопців "велике тренерське майбутнє у футболі".

А щодо нашої збірної U-20?

То тут взагалі слова зайві. Наші хлопці вперше за всю історію стали чемпіонами світу. Заслужено і красиво, показавши на полі, що в Україні є спорт, є професійний футбол і є прекрасне спортивне майбутнє. 

Хто б що не казав

Сьогодні ми всі є свідками народження та розвитку найкращих національних збірних з футболу в історії нашої держави. За цим успіхом титанічна робота та ефективні менеджерські рішення. УАФ є чим пишатися і є чим звітувати перед суспільством. А тому, тут, як ніколи, доречно згадати народну мудрість про караван, який йде,  незважаючи на усіх собак, що лають, бо певно заздрять.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme