Затриманий ФСБ кримський татарин розповів, як окупанти його катували

Затриманий в Ялті кримський татарин Дамір Мінадіров, у будинку якого 11 лютого відбувся обшук, розповів про тортури ФСБ
Depo.Життя
17 лютого 2016 20:06
ФОТО: depo.ua

Про це Мінадіров написав на своїй сторінці у Фейсбук, передає depo.ua.

За його словами, працівники відомства під час допиту наділи йому на голову пакет, щоб перекрити доступ повітря, і обіцяли зробити "потєряшкою".

"Коли я скористався правом, даним 51 ст. К РФ, і спробував вийти з території управління, мене повернули назад у приміщення, наділи кайданки і пакет на голову, обмеживши доступ кисню, погрожували зробити "потєряшкою", ускладнити житлові умови і вчинити тиск на сімейний бізнес", - написав Мінадіров.

На допит його повезли в Управління ФСБ Ялти після проведеного в будинку обшуку.

Під час обшуку, який проходив з численними порушеннями, у Даміра вилучили телефон, записник з паролями і номерами телефонів, тижневик і кілька книг на ісламську тематику. У постанові на обшук йшлося про його "можливу причетність до терористичної організації, забороненої на території РФ".

На допиті цікавилися відношенням до ІДІЛ, Хізб-ут-Тахрір і зв'язками з іншими затриманими цього дня.

Як написав Мінадіров, з обшуком до нього в будинок увірвалися о сьомій ранку, але в результаті, "не отримавши потрібної інформації, випустили, ніби нічого й не було, коли було вже темно".

Нагадаємо, у Криму 11 лютого відбулися обшуки в будинках кримських татар. Пізніше призначена російською владою прокурор Криму Наталія Поклонська повідомила про затримання 4 осіб в рамках кримінальної справи за фактом діяльності організації "Хізб ут-Тахрір", яка в Росії визнана терористичною.

У Меджлісі кримськотатарського народу назвали обшуки в Криму новою хвилею репресій проти кримських татар.

У МЗС України назвали затримання кримських татар на півострові "повторенням геноциду 1944 року".

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя