Заступник Квіташвілі йде у відставку

Заступник міністра охорони здоров'я Ігор Перегінець оголосив, що подає у відставку з 10 травня
Depo.Життя
29 квітня 2016 15:52
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила прес-секретар МОЗу Наталія Ольберт-Сінько на своїй сторінці у "Фейсбуці".

Перегінець також відповів на допис голови благодійного фонду "Таблеточки" Ольги Кудиненко, яка 29 квітня повідомила, що закуплені державою ліки для онкохворих дітей досі не з'явилися у лікарнях, хоча 22 квітня на прес-конференції таку обіцянку дали прем'єр-міністр Володимир Гройсман та заступник голови МОЗу Ігор Перегінець.

Він розповів, що ліки було розвезено 25 та 26 квітня.

Заступник Квіташвілі  йде у відставку - фото 1

"Оля, кожне слово, яке я вимовляю щодо ліків, особливо для дітей, я стараюсь вивірити на 100%. Я не забув, як Ви кажете, уточнити, що доставлено тільки чотири препарати. І, як обіцяв, тих чотири препарати (фактично три – два у різній формі випуску) було розвезено 25 і 26 квітня, а не як, Ви кажете, що не розвезено до сьогодні. Препарати в лікарнях! Ви праві, є кілька позицій препаратів, яких фізично немає, тому зараз Краун (агентство Crown Agency, через яке Україна закуповувала препарати, - ред.) переформатовує договори, щоб поставити ці критичні позиції якнайшвидше", — повідомив Перегінець.

"Із 16 ліків, які Ви закупляли (фонд "Таблеточки", — ред.), тільки п’ять реально відсутні в регіонах. Наприклад Зівокс (Лінезолід), який Ви купляєте (це антибіотик, а не хіміотерапевтичний препарат), станом на 20.04 був в регіонах у кількості 1131 упаковок. Проблема в тому, що онкогематологам генерична форма (аналог, — ред.) не підходить, тому просять у Вас брендовий препарат", — додав заступник міністра.

"Ми активно працюємо з регіонами по перерозподілу кожного дня. Через багаторічне неефективне планування і закупівлі, є ситуації коли різні регіони мають надлишки або дефіцит. Зараз регіони виділили більше 25 млн грн для невідкладних закупок", — пояснив ситуацію з препаратами Перегінець.

Він також повідомив, що майже всі українські дистриб’ютори підписали договори з Краун.

"До кінця дня третього травня ми очікуємо остаточного графіку поставок і нових цін. Це відбувається тому, що довелось уточнювати процедури щодо сплати ПДВ, щоб уникнути ускладнень і наслідків пізніше.

І останнє: я поінформував Віце-прем'єра та в.о. Міністра, що подаю у відставку 10 травня. До того часу, сподіваюсь, графік поставок буде остаточним. Я зробив все, що міг. Хто знає, як краще – маєте прекрасну можливість", — підсумував Ігор Перегінець.

На посаді заступника голови МОЗу він пробув понад рік. Його було призначено 25 лютого 2015 року, за міністра Олександра Квіташвілі. До цього Перегінець очолював українське бюро ВООЗ.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя