Зарядка для очей: Вправи, які допоможуть краще бачити

Аби покращити гостроту зору та зняти втому з очей, варто щодня робити прості вправи

Зарядка для очей: Вправи, які допоможуть…

Depo.ua розкаже про найкращі комплекси вправ для очей. До речі, спробуйте фейсфітнес: ця гімнастика для обличчя допоможе позбавитися зморшок та ознак старіння. 

Більшість людей проводить чимало часу перед екранами комп'ютерів, ноутів, планшетів та смартфонів. За свідченням офтальмологів, така "гаджетна" активність може нашкодити очам і стати причиною багатьох проблем, захворювань та станів, пов'язаних із зором. Аби убезпечити свій зір та піклуватися про очі, потрібно дотримуватися нехитрих порад лікарів: обмежувати час за гаджетам, слідкувати за тим, аби навантаження на очі чергувалися: наприклад, тридцять хвилин за ноутом, а потім – 5-хвилинна перерва, під час якої намагаєтеся перевести погляд на щось у далечині. 

Також раз на рік слід відвідувати офтальмолога, слідкувати за здоров'ям в цілому, адже низка специфічних хвороб, наприклад, діабет, сильно б'є по очах. Як тільки у вас з'явилася проблема, пов'язана з очима, наприклад, знизилася гострота зору, чи очі почали швидко втомлюватися і маєте проблеми із сухістю – одразу йдіть до лікаря, не займайтеся самолікуванням. 

Пам'ятайте, що гімнастика для зору  не може бути панацеєю від проблем з очима, проте у комплексі таке піклування про зір може принести свої плоди. Головне – спочатку відвідати спеціаліста із зору, провести діагностику, а вже потім після порад лікаря, взятися за вправи для очей. 

Вправи для поліпшення зору

око

Легкі натискання на повіки

Обережно доторкаємося кінчиками пальців до повік і злегка натискаємо протягом п'яти секунд. Повторіть вправу 5-7 разів. 

Погляд

Сідайте на стілець. Відведіть погляд ліворуч і зафіксуйте його, потім переведіть погляд праворуч. Не забувайте рівно дихати і мигати. Повторіть 5-7 разів.

Здивування

Зробіть максимально здивований погляд, розкривши очі максимально. Затримайте очі в такому положенні на 10 секунд, потім на 10 секунд примружтеся. Зробіть 5-7 повторів. 

Геометричні фігури

Уявіть декілька геометричних фігур, не менше 5, і починайте малювати їх очима. Після кожної фігури не забувайте моргати. Вправу повторіть декілька разів.

Медитація

Сядьте зручно і з рівною спиною. Замружте очі на 5-7 хвилин і намагайтеся рівномірно дихати. Очі мають бути розслабленими. Повторюйте цю вправу протягом дня декілька разів.

Вправи для очей при короткозорості

окуляри

Такі вправи не тільки сповільнять зниження гостроти зору при короткозорості, а й допоможуть зняти втому. Існує чимало комплексів та порад, проте головне – це коректувати короткозорість за допомогою окулярів, які може призначити лише лікар, та щоденно виконувати комплекс вправ.

Прості вправи для короткозорих

вправи для очей

На відстані у 20-30 сантиметрів розмістіть вказівний палець вдалину і починайте дивитися на кінчик вказівного пальця. Затримайте погляд на 5 секунд. Повторюйте вправу 5-7 разів.

Вправи для очей по Бейтсу

вправи для очей Бейтс

Вільям Бейтс — це американський лікар-офтальмолог, який розробив нові методи покращення і відновлення зору. Його називають "бунтівником" у світі офтальмології, адже лікар відійшов від консервативних методів і запропонував пацієнтам альтернативні шляхи розв'язання проблем із зором. 

Такі вправи допоможуть поліпшити зір та запобігати його погіршенню. Існує чимало комплексів за цією методикою в залежності від виду захворювання очей. Методика заснована на активній роботі м’язів очного яблука, послаблення яких частково зумовлює основні порушення зору. 

Усі вправи слід робити плавно, перед їх виконанням слід зняти окуляри та лінзи.

Отже, наводимо комплекс вправ, які допоможуть при короткозорості.

Уклін

Починайте з підняття очей максимально високо, а потім опускайте їх максимально низько. Робіть це плавно. Голова має бути нерухомою. Повторіть 5 разів і не забувайте моргати, аби м'язи не надто напружувалися. 

Ліворуч-праворуч

Голову тримаємо прямо, а у той час починаємо рухати очі. Спочатку плавно праворуч, потім ліворуч. Поморгайте. Повторіть вправу 5 разів.

Діагональ

Голову тримаємо прямо і нерухомо. Очі підіймаємо праворуч вгору, а згодом опускаємо ліворуч вниз, ніби малюючи діагональ. Не забувайте моргати. Виконуйте вправу 5 разів.

Годинник

Уявіть, що дивитеся на годинник. Проводимо очима за годинниковою стрілкою, а потім проти. Поморгайте після завершення вправи. Повторіть її 5 разів. 

Змійка

Уявляємо змійку чи зигзаг і починаємо малювати зверху до низу. Змія має бути довгою. Голова при цьому нерухома. Повторіть цю вправу 5 разів. Не забувайте моргати.

Зарядка для очей за Норбековим

Мирзакарим Норбеков – фахівець з альтернативної медицини, який впевнений, що інколи наші хвороби чи погані звички – це не фізіологічна, а, перш за все, психологічна проблема. Він придумав низку вправ для очей, які дають чудовий результат в процесі лікування короткозорості, далекозорості та астигматизму. Норбеков пропонує виконувати даний комплекс вправ тричі – з розплющеними, заплющеними очима та подумки.

Усі вправи роблять із прямою спиною та на позитиві.

ТОП-8 вправ за Норбековим 

1. Відводимо очі вгору, наприклад, на стелю, і подумки продовжуємо їхній рух далі, через чоло, вертикально вгору.

2. Дивимося вниз, з рівною спиною та непохитною головою, продовжуючи погляд подумки у своє горло.

3. Відводимо погляд ліворуч ніби-то через ліве вухо, а тепер праворуч через праве.

вправи Норбеков

4. Малюємо метелика з непохитною головою та прямою спиною. Використовуємо лише м'язи очей та фантазію. Метелик має бути невеликим, не більшим за ваше обличчя. Спочатку лівий нижній кут, згодом правий верхній кут, знову правий нижній кут і потім лівий верхній кут.

Тепер повторюємо вправу у зворотному боці. Не забувайте моргати наприкінці кожного метелика.

5. Тепер таким самими чином малюємо перевернуту вісімку або знак нескінченності. Спочатку в одну сторону, згодом у зворотну.

6. Під час цієї вправи ви маєте гарно зосередитися, тож робіть її, коли ніхто і ніщо вам не заважає. Зосередьте погляд на кінчику носа. Зафіксуйте бокові предмети, проте не переводьте погляд. Тепер чергуйте погляд на самий кінчик носа, далі перед собою і по боках, не переводячи погляду. Погляд на перенісся, потім вперед і в сторони. Повторіть 7-8 разів.

вправи за Норбековим

7. Беремо два вказівних пальці і ставимо їх біля кінчика носу. Починаємо повільно розводити їх горизонтально у сторони: праве око має бути зафіксованим на вказівному пальці правої руки, а лівий – на вказівному пальці лівої руки. Користуйтеся лише бічним зором. Це важливо! 

8. Уявляємо перед собою годинник з циферблатом золотого кольору і починаємо виконувати кругові рухи очима: повільно переводимо очі за годинниковою стрілкою, потім проти. Фіксуємо погляд на кожній цифрі годинника.

Щоденна гімнастика для очей від втоми 

око

Таку гімнастику варто робити двічі на день, проте навіть одного разу буде достатньо, аби ваші очі почували себе краще. Кожну вправу слід повторювати не менше 10 разів.

1. Рухаємо очними яблуками верх-вниз та ліворуч-праворуч. 

2. Стискаємо і розслабляємо очі. При цьому варто затримуватися у точці напруження на декілька хвилин.

3. Поставте вказівний палець біля кінчика носа і зафіксуйте на ньому погляд. Рухайтеся поглядом від пальця до перенісся. Не забувайте моргати.

4. Протягом хвилини часто моргайте.

5. Рухаємо очі по діагоналі. Рухи мають бути плавними та неквапливими.

6. Підійдіть до вікна. Спочатку зосередьтеся на шибці, наприклад, на точці від дощу чи якійсь плямі, потім різко переведіть погляд на горизонт, пейзаж чи на щось, що знаходиться далеко від вас. Роздивіться згодом те, що знаходиться за вікном, зосередьтеся на деталях. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme