Моряка заразили гепатитом: Як російська катівня робить з українців інвалідів

Українського бранця Кремля, моряка Дмитра Ейдера в російській тюрмі заразили гепатитом В. 19-річнй хлопець, в якого попереду все життя, отримав хворобу, яка може призводити до раку і цирозу печінки

Про це повідомив адвокат військовополонених українських моряків Микола Полозов на своїй сторінці у Фейсбуці, посилаючись на дані захисниці Ейдера Олександри Маркової.

Андрію зробили необхідні аналізи. Вчора ці дані підтвердилися.

Мачуха Андрія Євгенія Ейдер цитує його захисника, який, в свою чергу, цитує дані росіян. В їхній довідці вказується, що аналізи датовано 20 листопада, тобто ще до потрапляння в полон. Виникає питання, якщо в них були ці дані, то чому Ейдера, який був в росіян на лікуванні, після нанесених ними же поранень, не повідомили про цю хворобу раніше? Або від нього ці відомості умисно приховували, або про них не знали і лікували хворого на гепатит В на загальних умовах.

Або цієї хвороби в Андрія 20 листопада ще просто не було. В росіян є традиція записувати своїх військових заднім числом в "отпускнікі", кидати напризволяще, відмовлятися від них і ховати потім як утилізовану худобу. Тому їм нічого не коштуватиме сфальсифікувати довідки, щоб зняти з себе відповідальність.

Вірус гепатиту B передається через контакт з зараженою кров'ю чи іншими біологічними рідинами. Цілком вірогідно, що Андрію занесли цей вірус, наприклад, брудними інструментами, під час його перебування в СІЗО "Матроська тиша". А тепер, при переводі в Лефортово, діагноз вже більше не вважають за потрібним приховувати. Причому, переводять в іншу буцегарню Андрія Ейдера з припискою, що "стан задовільний". З гепатитом. Задовільний…

Росія не просто цинічно, з порушенням всіх міжнародних законів і норм, напала на українські катери, захопивши українських військових у полон. Не просто вкрала в них і їхніх родин вже три місяці життя (і невідомо скільки ще вкраде). Моряків було поранено, доволі серйозно, інакше б потім не оперували. Але їм мало і того. Російські окупанти настільки неохайні і байдужі до чужого життя, що саме по собі утримання в російській тюрмі можна вважати тортурами. За повідомленнями омбудсмена Людмили Денисової, стан ще трьох українських моряків погіршився. Українських відвідувачів до них не пускають. Що відбувається з нашими моряками і як їх лікують – невідомо, але враховуючи новини про стан здоров'я іншого бранця Кремля - Павла Гриба, можна уявити, що чекає на інших. "Ми не знаємо: як їх лікують зараз у в'язниці, які медикаменти їм дають. Але те, що їхній стан здоров'я не покращується — це очевидний факт. Рани гояться, але без нормальної схеми реабілітації, без нормального лікування, вони просто залишаться інвалідами", — зазначає адвокат Микола Полозов.

Гепатит В дійсно виліковний, близько 90% здорових дорослих людей видужують і повністю позбавляються від вірусу протягом шести місяців, але це якщо лікуватися, вибачте за тавтологію. Крім того, від 8% до 10% дорослих хворих стають хронічно інфікованим.

Вірус гепатиту B впливає на функції печінки. Як супутник гепатиту В може виникнути і гепатит D, що збільшує ризик цирозу і раку печінки. Рак печінки, викликаний гепатитом, є однією з трьох основних причин смерті від раку серед чоловіків.

Враховуючи, що в російській буцегарні Андрію Ейдеру зазначили про стан здоров'я, що він задовільний, перспектива якісного лікування викликає обгрунтовані сумніви. Робити 19-річного хлопця інвалідом росіянам нічого не заважатиме. І це найстрашніше.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна