Законно втік: Як розшукуваний капітан "Норду" опинився в Криму

Російські ЗМІ повідомили, що капітан російського судна "Норд", у відношенні до якого в Україні відкрите карне провадження і який знаходиться в розшуку, спокійно перетнув адмінкордон та повернувся додому в Крим

Як повідомляє Depo.ua, російська "Комсомольская правда" опублікувала велике інтерв'ю з капітаном "Норду" Володимиром Горбенком, в якому він розповів, як спокійно перетнув адмінкордон по російському паспорту, прибув у Керч, де живе його родина і зробив сюрприз.

Розповідає і про те, як за ним стежили, і як йому, бідосі, було в Україні непросто.

Нагадаємо, 25 березня 2018 року в Азовському морі українські прикордонники затримали судно з окупованого Криму, яке займалося рибальством під російським прапором. Риболовецьке судно "Норд" знаходилося в 15 милях від Обіточної коси і встигло наловити більше 5 тонн морепродуктів. Після затримання з'ясувалося, що судно прописано в окупованому Криму, а у рибалок були паспорти Російської Федерації, видані в Керчі.

30 березня український суд заарештував "Норд", а Горбенка відправили під варту на два місяці з правом внесення застави. Потім 10 квітня суд у Херсоні відпустив Горбенка під заставу і в той же день прокуратура АР Крим повідомила йому про ще одну підозру – у незаконному рибному промислі. Наступного дня суд ухвалив йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Капітан "Норду" не повинен був залишати межі Херсона (у попередньому заході були - Херсонська і Запорізька області, тобто йому звузили коло) і мусив відвідувати всі судові засідання і слідчі заходи. Преса повідомляла, що Володимир Горбенко живе у родичів.

28 січня, тобто через 10 місяців від початку справи, адвокат капітана "Норда" Максим Могильницький заявив, що його підзахисний зник два дні тому. За його словами – в Києві, де знаходився для того, щоб брати участь в слідчих діях. Відзначається, що Горбенко зник 26 січня.

Місцевий відділ поліції подав на Горбенка в розшук як на зниклого безвісти.

І от дивом Горбенко знайшовся. В Криму. Ще і стверджує, що перетнув кордон законно, по російському паспорту (який видано окупаційною владою на окупованій території, тож навіть документом не є).

В державній прикордонній службі Depo.ua повідомили, що Горбенко кордон і адміністративну межу офіційно не перетинав. В ГУ Нацполіції Запорізької області повідомили, що він досі розшукується як зниклий безвісти.

Тим часом адвокат Горбенка повідомив, що його підзахисний не втік, а повернувся додому цілком законно, адже запобіжна міра скінчилася ще влітку.

Щоправда, виникає питання – чого ж він сидів в родичів ще півроку, коли міг поїхати в червні?

Чи дійсно закінчилася запобіжна міра і чи мав капітан "Норду" право їхати до Криму в Нацполіції Depo.ua повідомити пообіцяли пізніше.

Хоча в будь-якому разі, навіть якщо всі запобіжні заходи закінчилися – чому суд їх не продовжив? Хто мав звернутися до суду з цією метою і що цьому завадило? Чому цей капітан взагалі не сидів під арештом, в той час як в російському полоні знаходиться більше 20 українських моряків?

Таке враження, що або в суді, прокуратурі, на кордоні відбувається суцільний безлад, внаслідок якого підозрюваний у карній справі спокійно поїхав собі додому, наче якийсь турист. Або, в що більше віри, правоохоронці тут нічого не вирішували і для капітана "Норду" була створена можливість тишком-нишком зникнути з материка.

Росія завдяки цьому і не "витрачає" полонених, яких мала б обміняти на капітана "Норда" та отримує можливість сміятися в своїх ток-шоу з українських правоохоронців, які (дурники!) не можуть пояснити, куди подівся важливий підозрюваний. А він який "молодець!" взяв собі і тихо, спокійно поїхав додому в Крим (хоча в газеті повідомляє, що за ним так слідкували, що в нього ледь параноя не розвинулася).

Залишається питання, хто від цієї ситуації виграє в Україні?

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна