Як загадати бажання у Новорічну ніч: Поради психолога

Палити папірці з бажаннями, а потім жувати залишки, запиваючи келихом ігристого під бій курантів... Цей ритуал вже став новорічною класикою, хоча психологи знають більш ефективні методики  втілення мрій у реальність

Марія Зайчик
Журналіст відділу «Життя»
Як загадати бажання у Новорічну ніч: Пор…

Часто у новорічну ніч ми загадуємо бажання на прийдешній рік, сподіваючись, що у ньому все буде краще, ніж у минулі 12 місяців. Однак вигадки про Діда Мороза – для дітей, а див хочеться усім.

Depo.ua поговорило із психологинею Наталією Простун про те, як правильно ставити цілі та визначатися із бажаннями, аби у новому 2020 році бути для себе чарівником.

За словами експертки, замість "магічних" ритуалів та гадань, якими люди намагаються зняти із себе відповідальність за власні життя, першочергово варто переглянути рік, що минає,  та проаналізувати, наскільки свідомо ви його прожили. 

"Варто зробити таку собі інвентаризацію – чого людина досягнула, що вона планувала і чи планувала взагалі. Бо є люди, які не планують і живуть "за течією". Подивіться, чи не нехтували ви своїми бажаннями, чи вірили ви у себе тощо. Переглядаючи досягнення минулого року, дуже важливо питати себе: "а що допомогло мені цього досягнути – певні риси мого характеру, дії абощо?". Адже на хороший досвід можливо спертися і його варто аналізувати. При плануванні наступного року цей досвід минулого дуже важливий. Тоді людина сміливіше планує, більше вірить у свої можливості", – каже Простун.

Щодо "загадування бажань" на прийдешній рік, психологиня радить детально прописати власні бажання та цілі.

"Важливо прописати свої мрії, зробити такий собі "брейн-штурм". Писати можна усе – від абсолютно безглуздого до надважливого. Варто "відпустити" цей процес як заманеться: крутити та перекладати листок, використовувати різнокольорові ручки", – каже Простун.

Після цього вона радить переглянути написане і замислитися: "Ось все, чого я хочу. А що із цього я можу?". За цим варто виділити кілька найбільш реалістичних пунктів і запитати себе, як ви можете цього досягнути. 

"Визначаєте, що вам потрібно для досягнення поставленої мети і що із цього ви вже маєте. Можна намалювати сходинки до своєї мрії. Припустимо, їх у нас десять.  Перша – що я можу зробити зараз. Друга сходинка відкривається після першої, і т.д. 

І важливо пам’ятати, що ми не можемо перестрибнути з першої сходинки одразу до десятої, де стоїть та сама мрія. Пройти потрібно усі.  Тут, у плануванні, також можуть бути підсходинки. Аналізуємо також проблеми – ось тут, для проходження цієї сходинки є перепона. Як її здолати? Як саме вирішити проблему? Які люди можуть мені допомогти? Ось таким чином розписати все  із чіткою ієрархією", - радить психологиня.

Вона також пропонує зробити хіт-парад бажань: виписати їх від найважливішого до меншого пріоритету, обрати кілька найбільш вагомих та пропрацювати їх.

"У другій після відібраних бажань колонці запишіть, чому вони важливі. У наступній запишіть, як ваше життя зміниться, якщо цих цілей (бажань) ви досягнете. У четвертій напишіть, як саме ви будете почуватися, коли зробите це".

Таким чином, за словами експертки, ви намалюєте собі внутрішню картинку, такий собі проєкт, який мозок зафіксує, і тоді психіці буде легше "продиратися крізь джунглі". 

Вона також застерігає від наслідків покладання надій на "дива" і магічного мислення у цілому.

"Українці цим заражені - ми завжди чекаємо якогось дива. Хочеться, аби чарівник був і дійсно виконував бажання, але Дід Мороз живе у вас всередині і лише ви можете зробити щось, щоб ваше життя було яскравим і наповненим", – каже Простун.

"Треба усвідомити, що чарівника немає. Мої бажання залежать лише від мене. Що я можу зробити?"

Вона також радить не відкладати "чистий лист", адже нову сторінку можна почати коли завгодно. "Переглянути своє життя, почати планувати і щось змінювати. Не варто відкладати на завтра, адже завтра - це майбутнє, а його немає. У нас є лише теперішнє, тож діяти варто сьогодні".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme