За вивезення речей з анексованого Криму, прикордонники вимагають хабарі

За вивезення особистих речей з окупованого Криму українські прикордонники вимагають з переселенців хабарі розміром до 700 доларів
Depo.Життя
6 лютого 2016 15:56
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, передає depo.ua з посиланням на телеканал "112 Україна".

За словами правозахисниці, схеми незаконного стягування коштів з громадян з’явилися урезультаті запровадженого постановою Кабміну обмеження найменувань та обсягів товарів і особистих речей громадян, які дозволяється перевозити з Криму й назад.

"Майже кожного дня ми маємо заявників, які пишуть нам або звертаються на телефон з цими проблемами. Почалося це ще після 23 листопада того року. Тоді ще не було цієї постанови 1035, але було позачергове засідання Кабміну, де Яценюк сказав, що необхідно обмежити товарне постачання до Криму. Але, на жаль, чомусь наші прикордонники сприйняли це як заборону пропуску вантажних та малотоннажних машин, якщо навіть вони йдуть порожніми", - розповідає Скрипник.

За її словами, постанова Кабміну стосується послуг з перевезення товарів, а не особистих речей.

"На практиці це призвело до того, що є підміна понять, прикордонники користуються тим, що начебто заборона взагалі цих вантажних машин, але це неправда - заборона лише послуг", - пояснює Скрипник.

Вона зазначає, що сума хабарів, які вимагають прикордонники, коливається від 300 до 700 доларів.

Правозахисники оскаржують постанову уряду в судовому порядку.

Нагадаємо, постанова №1035 "Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України і/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію" набула чинності 15 січня 2016-го.

На період тимчасової окупації вводиться заборона на постачання товарів, робіт та послуг на територію окупованого Криму і з його території на материк. Дозволено провозити лише особисті речі громадян, визначені частиною першою статті 370 Митного кодексу України. Втім, тут теж є обмеження, зазначені в п. 24. ч. 1 зазначеної статті. Дозволені речі повинні транспортуватися тільки в ручній поклажі або багажі.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя