За вивезення речей із окупованого Криму беруть $600, – правозахисники

Заборона на постачання українських товарів до Криму, введена постановою Кабміну "Про обмеження постачань окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншою території України на тимчасово окуповану територію" породила корупційні схеми на адмінкордоні з півостровом
Depo.Життя
6 лютого 2016 20:50
ФОТО: depo.ua

Про це заявила керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, передає depo.ua з посиланням на Крим.Реалії.

За її словами, схема незаконного стягнення коштів з громадян з'явилася в результаті введеного постановою обмеження найменувань та обсягів товарів і особистих речей громадян, які дозволяється перевозити з Криму на материк і назад.

"Це "приголомшлива" корупційна схема, якою прикордонники зараз користуються. У нас є вже кілька звернень від людей, які намагалися вивезти своє майно з Криму. За їх даними, в середньому хабар за те, щоб вивезти з Криму свої речі, становить від 400 до 600 доларів", – стверджує Скрипник.

Постанова Кабміну № 1035 "Про обмеження постачань окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншою території України на тимчасово окуповану територію" була прийнята в кінці 2015-го року і набула чинності 15 січня нинішнього року.

Згідно з документом, на час окупації Криму заборонені всі поставки туди, а також з Криму на материкову Україну.

Винятками для заборони є тільки особисті речі громадян, визначені ч. 1 ст. 370 Митного кодексу України, що перевозяться в ручній поклажі або супроводжуючому багажі. Обмежені також найменування і обсяг соціально значущих продуктів, що перевозяться громадянами (сумарна фактурна вартість їх не повинна перевищувати 10 тисяч гривень і не менше 50-ти кілограмів на одну людину, згідно з переліком). Правозахисники оскаржують документ у суді.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя