Поведінкова економіка, або за що дали нобелівку американцю Талеру

Нобелівський комітет присудив Нобелівську премію в галузі економіки американцю Річарду Талеру за вклад у дослідження поведінкової економіки

Поведінкова економіка, або за що дали но…

Річард Х. Талер досліджує, як обмежені раціональність, соціальні переваги та відсутність самоконтролю впливають на індивідуальні рішення та результати ринку, повідомляє Depo.ua.

Результат пошуку зображень за запитом

За словами Нобелівського комітету, внесок Талера в економіку надважливий.

"Загалом, внески Річарда Талера створили міст між економічним та психологічним аналізом індивідуального прийняття рішень", - заявила організація, вручивши економісту приз, розміром у 1.1 млн доларів

"Його емпіричні висновки та теоретичні уявлення сприяли створенню нової та швидкозростаючої галузі поведінкової економіки, яка мала глибокий вплив на багато галузей економічних досліджень та політики", - заявили в Нобелівському комітеті.

ХТО ТАКИЙ РІЧАРД ТАЛЕР

Результат пошуку зображень за запитом

72-річний американський економіст народився у штаті Нью-Джерсі. У 1974 році став доктором філософії Рочестерського університету.

Викладав у вищах Рочестера, Корнеллскома та Чикагському університеті. Є лауреатом премії Самуельсона, премію отримав у 2005 році.

Талер відомий як теоретик у галузі фінансової та економічної поведінки завдяки спільній роботі з Нобелівським лауреатом економ-психологом Даніелем Канеманом. Річард є автором так званої "теоретики підштовхування" ("керованого вибору").

Був одним з радників президента США Барака Обами.

Основні праці

Пов'язане зображення

"Квазіраціональна економічна теорія" (Quasi-Rational Economics, 1991)

"Прокляття переможців: парадокси і аномалії економічного життя" (The Winner's Curse: Paradoxes and Anomalies of Economic Life, Free Press, 1991)

Результат пошуку зображень за запитом

Richard H. Thaler, Cass R. Sunstein. Nudge: Improving Decisions about Health, Wealth, and Happiness (англ.) - "Підштовхування: поліпшення рішень з приводу здоров'я, багатства і щастя".

ЩО ТАКЕ ПОВЕДІНКОВА ЕКОНОМІКА

Поведінкова економіка (англ.behavioral economics) — це напрямок економічної теорії, який займається дослідженням впливу психологічних факторів на рішення людей у різноманітних економічних ситуаціях. Велика увага приділяється ситуаціям, де люди поводяться інакше, ніж це прогнозує класична економічна теорія із її припущенням раціональності та егоїстичності. Спорідненою з поведінковою економікою є "економічна теорія і психологія у фінансовій сфері" або "поведінкові фінанси" (англ.behavioral finance).

Предмет поведінкової економіки та поведінкових фінансів - це вплив психологічних, соціальних, когнітивних, та емоційних факторів на економічні рішення людьми та інституціями та наслідки таких рішень для ринкових цін, прибутку, та розподілу ресурсів. Цей напрям економіки дуже тісно пов'язаний з психологією. Предмет вивчення поведінкової економіки включає те, як приймаються ринкові рішення, та механізми суспільного вибору.

ВКЛАД ТАЛЕРА У ПОВЕДІНКОВУ ЕКОНОМІКУ

РічардТалер розробив модель, без якої тепер важко уявити поведінкову економіку.

Модель Талера щодо реакції ціни на інформацію, з трьома фазами недостатня реакція — пристосування — надмірна реакція, які створюють ціновий тренд. Одна з характеристик надмірної реакції — це те, що середній дохід після оголошення добрих новин є нижчим ніж після поганих.

Надмірна реакція виникає, якщо ринок реагує занадто сильно або занадто довго на новини, і потребує корекції у іншому напрямку. Як результат, активи, які занадто добре показали себе в одному періоді, в іншому швидше за все покажуть відставання у наступному періоді. Це також стосується до ірраціональних купівельних звичок покупців.

Нагадаємо, Нобелівську премію миру-2017 отримала Міжнародна кампанія із заборони ядерної зброї.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme