За останнє десятиліття вбили 13 журналістів, які розслідували пошкодження природи

Тринадцять журналістів, які досліджували пошкодження навколишнього середовища, були вбиті за останні 10 років, ще багато інших людей страждають від насильства, переслідування, залякування та судових позовів

Таку інформацію оприлюднила Міжнародна організація "Комітет захисту журналістів", пише Depo.ua з посиланням на The Guardian.

За останнє десятиліття на кожному континенті журналісти стали жертвами атак за розслідування корпоративних і політичних зловживань, пов’язаних з пошкодженням навколишньої природи.

Окрім журналістів-розслідувачів також від насильства, переслідування, залякування та судових позовів страждають і багато інших людей, які займаються захистом навколишнього середовища.

"Екологічні проблеми пов'язані з деякими з найбільших зловживань владою у світі та деякими з найбільших концентрацій влади у світі", — сказав директор Центру журналістики та травм "Дарт" Брюс Шапіро.

Він додав, що розслідування про навколишнє середовище можуть бути настільки ж небезпечними, як і повідомлення про контрабанду наркотиків.

"Комітет захисту журналістів", який підготував підрахунок, розслідує ще 16 смертей за останнє десятиліття. У ньому говориться, що кількість вбивств може досягати 29, що робить цю сферу журналістики однією з найнебезпечніших після звітування про війну.

Нагадаємо, Комітет захисту журналістів закликав президента України Володимира Зеленського покарати вбивць журналіста Павла Шеремета та допомогти звільнити низку журналістів із місць несвободи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme