За місяць на Донеччині викрито 28 бойовиків

Протягом останнього місяця співробітники підрозділу з документування осіб, які брали участь у незаконних збройних формуваннях, притягнули до кримінальної відповідальності 28 терористів
Depo.Життя
31 січня 2016 10:38
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua із посиланням на прес-службу Нацполіції.

Правоохоронці щодня документують злочинну діяльність учасників незаконних збройних формувань та їх пособників.

У січні поліцейські затримали Звіздаря, Снупі, Потапа та інших бойовиків, які несли службу у лавах терористів. Серед них є ті, що захоплювали виконкоми у Маріуполі та Краматорську, блокували військову частину в Артемівському районі, зі зброєю в руках здійснювали незаконну фільтрацію громадян на блокпостах у захоплених населених пунктах.

Друга категорія – це пособники та інформатори бойовиків, які різними способами передавали їм інформацію про дислокацію військовослужбовців Збройних сил України. Непоодинокими є випадки, коли пособники терористів коригують вогонь терористів по мирних кварталах. 

Були серед затриманих і такі, що за допомогою соціальних мереж сіяли серед місцевого населення зерна ненависті до української влади та агітували земляків приєднуватися до лав терористів.

Так, днями у Слов’янську затримано 32-річного інформатора терористів, який через свій акаунт у соцмережі передавав бойовикам детальну інформацію про розташування і переміщення підрозділів Збройних сил України. Крім того, зловмисник викладав антиукраїнські відеоролики та закликав інтернет-користувачів вступати до бандформувань "ДНР".

Все більше серед бойовиків таких, що розчарувалися у фейковій республіці та вирішили скористатися наданою законом можливістю звільнитися від кримінальної відповідальності. Втікачі добровільно здаються у поліцію та надають свідчення про терористичні угруповання.

Так, днями завдяки кропіткій роботі працівників спецгрупи змушений був повернутися додому 26-річний мешканець Красноармійська, який після "служби" в лавах бойовиків переховувався в одній з областей України. Відчуваючи, що на нього вже полюють правоохоронці, молодик прийшов до поліції з повинною.

З початку поточного року нагодою отримати "амністію" скористалися 3 колишні учасники незаконних збройних формувань.

Отримати шанс розпочати нове життя фігуранти можуть лише у випадку, якщо перебуваючи в лавах бойовиків, вони не брали участі у скоєнні злочинів, після проведення необхідної перевірки такі особи звільняються від кримінальної відповідальності.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя