З яких областей українці голосували за Лазарєва на Євробаченні

Як виявилося, найвищий бал від українських глядачів представник Росії Сергій Лазарєв отримав не через кримчан та донеччан
Depo.Життя
17 травня 2016 14:54
ФОТО: depo.ua

Більшість українських СМС при голосуванні на "Євробаченні", в результаті якого російський виконавець Сергій Лазарєв отримав максимальні 12 балів, було відправлено з центральних і західних регіонів країни, а не з Криму і Донбасу, як передбачалося раніше. Про це свідчать статистичні дані, повідомляє depo.ua з посиланням на "Ліга.нет".

За однією з версій, при бажанні Росія могла дістати 12 балів від України для свого виконавця, витративши невеликі за мірками Росії гроші. За 1 млн грн можна було купити кілька десятків тисяч стартових пакетів українських операторів і відправити СМС на кодовий номер конкурсанта. Тим більше, що стартові пакети у нас продаються без пред'явлення паспорта.

Ще одна версія - за російського виконавця проголосували кримчани і жителі територій Донбасу, окупованих "ЛНР" і "ДНР".

Напередодні Євробачення МТС Україна дійсно спостерігала зростання продажів сімок Vodafone, визнає прес-секретар компанії Вікторія Павловська. Але вона пов'язує цей тренд ні з проведенням музичного конкурсу в Швеції, а з початком туристичного сезону. При цьому варто відзначити, що абоненти МТС, велика частина яких традиційно проживає на сході та півдні країни, виявилися далеко не найактивнішими в голосуванні. За інформацією Павлівської, в фіналі їх абоненти відправили на номер Євробачення 7766 близько 20 000 СМС. Тобто 1 СМС в розрахунку на 1 000 абонентів. Це дуже невелика активність.

У мережі того ж lifecell, абонентська база якого в кілька разів менше, було відправлено близько 22 000 повідомлень (або приблизно 1 СМС в розрахунку на кожні 500 абонентів). Виходить, що абоненти lifecell голосували в два рази активніше, ніж абоненти МТС. При цьому базовим регіоном для компанії є не схід, а центр країни. Наприклад, у lifecell традиційно сильні позиції в Києві. За інформацією прес-служби, сплесків продажів сім-карт безпосередньо перед конкурсом не відбулося.

Ще цікавіша ситуація з голосуванням користувачів мережі Київстар. Під час фіналу було відправлено в цілому 77 000 СМС, повідомили в прес-службі компанії. Тобто одне повідомлення в розрахунку на 330 абонентів - рекорд серед українських операторів. Київстар сильний на заході країни і історично також має велику вагу в Києві. Київстар, на відміну від МТС і lifecell, не прокоментував питання про те, чи мав місце різке зростання продажів сім-карт безпосередньо перед конкурсом.

Таким чином, найбільшу активність при голосуванні взяли жителі Заходу і Центру України, що робить абсолютно незрозумілим максимальний бал від українських глядачів російському співакові.

Відзначимо, що організатор голосування в Україні компанія StarLight Digital, яка підсумувала загальна кількість українських СМС, відмовилася деталізувати інформацію про надіслані повідомлення, пославшись на суворі вимоги зарубіжних партнерів.

Нагадаємо, Джамала отримала перемогу на конкурсі "Євробачення-2016". Представник Росії Сергій Лазарєв посів лише третє місце.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя