З яких областей українці голосували за Лазарєва на Євробаченні

Як виявилося, найвищий бал від українських глядачів представник Росії Сергій Лазарєв отримав не через кримчан та донеччан

Більшість українських СМС при голосуванні на "Євробаченні", в результаті якого російський виконавець Сергій Лазарєв отримав максимальні 12 балів, було відправлено з центральних і західних регіонів країни, а не з Криму і Донбасу, як передбачалося раніше. Про це свідчать статистичні дані, повідомляє depo.ua з посиланням на "Ліга.нет".

За однією з версій, при бажанні Росія могла дістати 12 балів від України для свого виконавця, витративши невеликі за мірками Росії гроші. За 1 млн грн можна було купити кілька десятків тисяч стартових пакетів українських операторів і відправити СМС на кодовий номер конкурсанта. Тим більше, що стартові пакети у нас продаються без пред'явлення паспорта.

Ще одна версія - за російського виконавця проголосували кримчани і жителі територій Донбасу, окупованих "ЛНР" і "ДНР".

Напередодні Євробачення МТС Україна дійсно спостерігала зростання продажів сімок Vodafone, визнає прес-секретар компанії Вікторія Павловська. Але вона пов'язує цей тренд ні з проведенням музичного конкурсу в Швеції, а з початком туристичного сезону. При цьому варто відзначити, що абоненти МТС, велика частина яких традиційно проживає на сході та півдні країни, виявилися далеко не найактивнішими в голосуванні. За інформацією Павлівської, в фіналі їх абоненти відправили на номер Євробачення 7766 близько 20 000 СМС. Тобто 1 СМС в розрахунку на 1 000 абонентів. Це дуже невелика активність.

У мережі того ж lifecell, абонентська база якого в кілька разів менше, було відправлено близько 22 000 повідомлень (або приблизно 1 СМС в розрахунку на кожні 500 абонентів). Виходить, що абоненти lifecell голосували в два рази активніше, ніж абоненти МТС. При цьому базовим регіоном для компанії є не схід, а центр країни. Наприклад, у lifecell традиційно сильні позиції в Києві. За інформацією прес-служби, сплесків продажів сім-карт безпосередньо перед конкурсом не відбулося.

Ще цікавіша ситуація з голосуванням користувачів мережі Київстар. Під час фіналу було відправлено в цілому 77 000 СМС, повідомили в прес-службі компанії. Тобто одне повідомлення в розрахунку на 330 абонентів - рекорд серед українських операторів. Київстар сильний на заході країни і історично також має велику вагу в Києві. Київстар, на відміну від МТС і lifecell, не прокоментував питання про те, чи мав місце різке зростання продажів сім-карт безпосередньо перед конкурсом.

Таким чином, найбільшу активність при голосуванні взяли жителі Заходу і Центру України, що робить абсолютно незрозумілим максимальний бал від українських глядачів російському співакові.

Відзначимо, що організатор голосування в Україні компанія StarLight Digital, яка підсумувала загальна кількість українських СМС, відмовилася деталізувати інформацію про надіслані повідомлення, пославшись на суворі вимоги зарубіжних партнерів.

Нагадаємо, Джамала отримала перемогу на конкурсі "Євробачення-2016". Представник Росії Сергій Лазарєв посів лише третє місце.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя