З вишів почали відраховувати студентів з підробними тестами ЗНО

З українських вищих навчальних закладів будуть відраховувати студентів, яким окремі особи з Українського центру оцінювання якості освіти з 2008 року завищували результати зовнішнього незалежного оцінювання
Depo.Життя
21 березня 2016 14:49
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Генпрокуратури.

За фактами несанкціонованої зміни інформації в реєстрі осіб, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання, розпочато кримінальне провадження, процесуальне керівництво у якому здійснює ГПУ.

"Завищення результатів зовнішнього незалежного оцінювання надавало замовникам незаконні переваги у доступі до вищої освіти, отриманні відзнак (медалей) та безпідставній оплаті навчання за бюджетні кошти, одночасно обмежуючи доступ до вищої освіти обдарованої молоді", - зазначили у відомстві.

Відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України, подання недостовірних відомостей про проходження зовнішнього незалежного оцінювання є підставою для відрахування студента.

У зв’язку з цим ГПУ ініціювала питання про відрахування конкретних осіб у зв’язку із використанням неправдивих відомостей про проходження ЗНО.

За встановленими фактами керівництвом вищих навчальних закладів за наслідками розгляду матеріалів Генпрокуратури вже відраховано двох студентів.

З вишів почали відраховувати студентів з підробними тестами ЗНО - фото 1

"Водночас Генеральною прокуратурою України продовжується робота щодо ініціювання відрахування інших осіб, які використали підроблені результати ЗНО, відшкодування до бюджету вартості навчання та поновлення прав абітурієнтів, які потерпіли від незаконних дій. Досудове розслідування триває", - зазначили прокурори.

Нагадаємо, що минулого вересня у Генеральній прокуратурі України встановили, що в Українському центрі оцінювання якості освіти  були змінені дані в системі стосовно понад 100 осіб.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя

 

Мітки: ЗНО, виші, уцояо