UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

З вічного холоду – у спекотну весну: українська експедиція повернулася з Антарктиди

Українські полярники повернулися із 22 зимової антарктичної експедиції, а разом з ними – і сезонний склад науковців, які прожили в Антарктиді місяць

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "24 канал".

Дослідження на станції "Академік Вернадський" українці ведуть із 1996 року. Вивчають в Антарктиді усе: від бактерій – до китів.

Танення льодовиків, збільшення кількості теплолюбних пінгвінів та рослин на континенті – наслідки глобального потепління. За останні 50 років середньорічна температура в Антарктиді зросла на 4,5 градуси. Через це континент помітно зазеленів. Біолог Іван Парнікоза показав зразок тамтешньої рослинності – щучник антарктичний.

"В усіх регіонах землі ми маємо сотні-тисячі видів, а в Антарктиді – тільки два. Коли ми повертаємося, ми в шоці, бо звикли до тих кольорів, а тут скільки зелені", – розповів біолог Іван Парнікоза.

Умови на станції "Академік Вернадський" хороші, кажуть полярники. І це при тому, що капітального ремонту тут не проводили чверть століття, відколи Україна придбала станцію у британців за символічну суму – 1 фунт стерлінгів.

Щоправда, цього року на капітальне оновлення передбачили 15 мільйонів гривень. Ще 70 мільйонів – на антарктичні дослідження. Єдине, про що полярники поки що лише мріють – власне судно.

Свого часу антарктична станція дісталася Україні через потужний науково-дослідний флот – 36 суден. Увесь розікрали.

"Класичною схемою його крадіжки була наступна: його брали в оренду, орендарі робили борги і за борги це судно арештовували в порту 3-ї країни і продавали з аукціону", – сказав директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Половина роботи полярників в Антарктиді – дослідження Південного океану. Та поки не з'явиться судно, українці можуть повноцінно вивчати лише атмосферу і суходіл. 22 зимову експедицію науковці вважають вдалою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme