З українського банку хакери вкрали $10 млн

Злочинні угруповання хакерів Carbanak/Axunak і Buhtrap атакують українські банки через систему платежів SWIFT
Depo.Життя
23 червня 2016 13:36
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє київське відділення організації IT-фахівців ISACA, передає depo.ua з посиланням на "ЛІГА.net".

За їх інформацією, хакери створили і розмістили у відкритому доступі набір інструментів для проникнення в банки та інші фінансові установи.

ISACA нещодавно була залучена до розслідування крадіжки близько $10 млн в одному з українських банків. Його назва не розголошується.

Після проникнення в банк хакери кілька місяців вивчають його роботу і внутрішні процеси. Потім вони використовують повноваження легітимних користувачів для проведення платежів через міжнародну міжбанківську систему платежів SWIFT і систему електронних платежів СЕП, а також атакують банкомати та картковий процесинг.

"На даний момент скомпрометовано десятки банків (в основному в Україні та на Росії), з яких вкрадено сотні мільйонів доларів", - повідомляють в ISACA.

В організації вважають, що хакери вже проникли в більшість українських банків. В даний момент зловмисники проводять вивчення бізнес-процесів і готуються до проведення шахрайських операцій.

"Банки зараз не діляться такою інформацією взагалі та бояться розголосу", - заявляє президент київського відділення ISACA Олексій Янковський.

На його думку, на рівні держави необхідно створити центр обміну інформацією про подібні атаки.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя