З підозрою на коронавірус: Історії пацієнтів українських лікарень

Про українські лікарні, до яких відвозять пацієнтів з підозрою на коронавірус, ходять моторошні чутки, через що чимало потенційних пацієнтів до останнього не викликають лікаря. Проте, чи все так погано? Дізнаємося з перших вуст

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
З підозрою на коронавірус: Історії паціє…

Журналісти Depo.ua зібрали історії українців, госпіталізованих з підозрою на коронавірус, які вони розоповідали самі, від першої особи. Зазначимо, що ми використовували тільки історії, опубліковані оповідачами і відкриті для вільного прочитання всім користувачам мережі. Тож якщо вони з якоїсь причини змінять налаштування приватності, ви зможете прочитати їхні історії, пересказані нашими журналістами.

Читайте також - "Тікайте звідси": Інтерв‘ю з киянкою, яка потрапила в Олександрівську лікарню з підозрою на коронавірус

"Дуже довго роблять тести. Як при цьому своєчасно ізолювати всіх контактних осіб?"

Командир батальйону Патрульної поліції Києва Євген З. потрапив у лікарню з запаленням легенів.

Все почалося після того, як він відчув озноб і, перевіривши температуру, визначив, що в нього 38. Кашлю не було взагалі, самопочуття - нормальне, але насторожив певний дискомфорт, коли робив глибокий вдих. Євген вирішив звернутись до лікаря, який порекомендував прийти у поліклініку, щоб послухали легені.

"Додам, що напередодні у мене було 2 робочі денні зміни, де я контактував з великою кількістю людей, працював в одному кабінеті, підписував папери, їздив у одному автомобілі, перебував у місцях, які відвідує велика кількість людей, тому по дорозі в лікарню попередив колег про свою симптоматику і порадив ще більше обмежити коло спілкування. Хоча з підтвердженими хворими не контактував. На службі всі в респіраторах, маємо в достатній кількості антисептики, рукавички, кабінети і автомобілі дезінфікуємо регулярно. Рукостискання вже кілька місяців, як відмінили", - зазначає Євген.

В поліклініку він потрапив з окремого входу, передбаченого спеціально для тих, хто має підвищену температуру, Євгену виміряли температуру і провели його в спеціальний кабінет, де лікарка і медсестра в захисних халатах, масках і рукавичках розпитали про симптоми, послухали легені і одразу
направили його  на рентген і аналіз крові.

Знімок показав односторонню пневмонію і вдвічі завищений показник лейкоцитів, який свідчить про бактеріальну інфекцію, після чого Євгену повідомили, що куди треба він вже приїхав і негайно лягає на стаціонар, щоб почати якнайшвидше лікування.

"От же щастячко привалило. Хворів пневмонією в 5му класі і школі, тепер на 5му році служби, - іронізує він.- Тут же повідомляють, що будуть робити мені тест ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) на ковід19, досить неприємна процедура, роблять мазок глибоко з горла і носа. Беруть мій номер телефону і повідомляють, що аналіз доставляють у лабораторію, а вони протягом 2-3! днів мені зателефонують і повідомлять результат".

Далі  були крапельниці, уколи, таблетки. Антибіотики допомогали і вже з другого дня в Євгена не було високої температури. Але з'явився кашель. При цьому він зазначає, що кожен рік робив щеплення від грипу, тож підозрював, що в нього ГРВІ

"Друзі забезпечили ноутбуком для дозвілля, пульсоксиметром для вимірювання насичення крові киснем і фруктами для бойового духу. Щоб я без вас робив. Лежу, дивлюсь фільми та й чекаю результатів на ковід, - розповідає він. -. Колеги хвилюються, сім'ї колег хвилюються, батьки і дружина по кілька днів на день телефонують і запитують чи є результат. А його немає. Обіцяли 2-3 дні, ок, у середу не сподівався, бо аналіз тільки в другій половині дня взяли, в четвер мав би бути точно тоді, але і в четвер ніхто не телефонує".

На запитання, коли ж прийдуть результати тесту медсестра відповіла, що мабуть вже в понеділок, адже попереду першотравневі вихідні.

"Для мене стало одкровенням, що виявляється лабораторія не працює у вихідні і святкові дні, - пише далі Євген. - Як? У нас же карантин? Вся країна працює на боротьбу з вірусом. Можливо мені треба повідомити людям з якими я контактував, щоб вони негайно самоізолювались і теж зробити їм тест?! Ніт? Дзвоню на гарячу лінію, запитую чи можна дізнатись швидше результат тесту, бо вже 3 дні пройшло, але мені пояснюють, що у зв'язку із великою завантаженістю тести можуть робити і 5-10!!! днів, виключення становлять ургентні паціенти, яким треба термінові операції, то їм тести роблять швидше. Ну хоч так. Я себе добре почуваю, на службі і вдома максимально дотримувався соціальної дистанції і завжди при спілкуванні із громадянами був у респіраторі ffp3, тому сильно не хвилююсь. Теоретично міг десь і підхопити, зважаючи на те, що багато хворіють безсимптомно, але скоріше, вважаю, що тест буде негативним. Але я хотів би це дізнатись через пару годин після тесту, ну окей, хай буде 2-3 дні.. але за кілька годин почнеться 8-ма доба, як я не маю інформації".

Так він зрозумів, що оперативно виявити хворих і ізолювати контактних осіб в нас поки що не виходить.

Вранці 6 травня, здавши тест ввечері 27 квітня, Євген таки отримав результат - негативний.

"Тобто під час пандемії коронавірусу я умудрився підхопити, якусь іншу бактерію чи вірус і заробити собі пневмонію. З одного боку це добре, бо смертність коронавірусу вища, ніж від інших інфекцій, але з іншого боку хотілося б уже мати антитіла, а не боятись тепер ще й підхопити корону на фоні імунітету ослабленого пневмонією та антибіотиками", - зазначає він. Повідомляє, що температура нормальна, трохи кашляє і чекає контрольного рентгену. Якщо легені чисті – можна повертатися до звичайного життя.

"Як ви зрозуміли, то я вже тиждень, як перестав дивитись звіти мозу про кількість нових випадків захворювання, бо вони не актуальні, якщо показуюють інформацію із затримкою у 7-10 днів.В тойже час, приміром, у Італії чи Чехії тест роблять за 4 години!", - додає Євген і радить всім робити робити щеплення від пневмококової інфекції, яка викликає більшість пневмоній.

Невдовзі Євген повідомив, що контрольний рентген чистий, аналіз крові - в нормі і його відпустили додому.

 

"Наші лікарі – справжні герої і камікадзе. Але в лікарні – атракціон ідіотизму"

Анастасія В. 18 відчула слабкість, ломоту в тілі і нечастий сухий кашель 18 березня, але вирішила не зважати. Вранці наступного дня температура вже сягнула 39, тіло нібито перекручували на м'ясорубці, кашель посилювався і ставав нав'язливим.

"Перше, що я роблю - дзвоню 103. Там мене відправляють до сімейного лікаря. Дзвоню в нашу амбулаторію, там мені пропонують пити парацетамол, їсти лимони і не виходити з дому. На цьому – все, - розповідає Анастасія. - Я запитала, де я можу зробити тест, відповідь була "ніде", стане важко дихати, викликайте швидку, що я і зробила через 5 днів, тому що звалилася в непритомність. До цього я дзвонила на всілякі гарячі лінії та телефони МОЗу, де мене завуальовано посилали. Все, що їх цікавило – чи був він у мене контакт з громадянами, які прибули з-за кордону і нескінченні нагадування про самоізоляцію".

Зрештою, Анастасія сама собі призначила ліки і чоловік їздив і шукав їх по всьому Києву. Крім ліків приймала вітаміни C, D цинк, багато рідини, сироп бузини (до речі, лікарка-інфекціоністка її за це похвалила).

Протягом 5 днів в Анастасії температура трималася близько 39. Чоловік знов викликав швидку, яка відвезла її до Білої Церкви.

"До Білої Церкви, Карл !!! Мені до Києва ближче, ніж деяким киянам, але я їду півтори години в холодній машині , з абсолютно неготовим до мого виклику персоналом, який від мене сахається. Вони потім розповіли, що в них 3 костюми на всіх і два вони вже використовували. Масок немає теж, тому одягайте свою, якщо у вас є", - розповідає вона.

В лікарні Анастасії зробили тест.

"І тепер окрема частина, присвячена нашим медикам. Це люди, які гідні найбільших зарплат (не футболісти, чиновники і, прости Господи, блогери), вони реально камікадзе, які ризикують життям кожен день на голому ентузіазмі, - веде далі Анастасія. - Вони вже нервово, фізично і морально виснажені, а це тільки початок. Вони - єдині, хто в цій ситуації робить свою роботу. Втомилися, злі, але роблять. Бурчать медсестри, санітарочки, але продовжують робити свою роботу".

В лікарні на той час, за спостереженнями Анастасії, нічого необхідного не було і навіть парацетамол для неї "медсестра стріляла у інших пацієнтів".

"І це в спеціалізованому відділенні, куди звозять всю київську область! – справедливо обурюється вона. - Алгоритму дій також немає. Похід на рентген - це атракціон ідіотизму: 5 осіб, з підозрою на коронавірус, не підтверджені, йдуть разом вулицею, в палатних тапочках в кабінет рентгену загального відділення, потім всі разом роздягаються і по черзі притуляються грудями до однієї і тієї ж поверхні. Тобто навіть якщо у тебе не було корони, але ти пройшов цей обряд позбавлення від сорому і людської гідності, то шанси її підчепити у тебе взагалі на нулі. Годують водою, в якій плаває щось, що віддалено нагадує картоплю. Воду не дають, пропонують медсестрички збігати купити в аптеці, але передачі приносити не можна, типу відділення оточено поліцією. Мій хоробрий герой прорвав оточення, притягнув мені їжі та води і довго іржав з цього оточення. Пара поліцейських стоять на узбіччі і намагаються навіть поглядом не зустрічатись ні з ким, хто проходить в лікарню. Наш уряд, нікчемна купка людей, що потрапила у владу шляхом збігу обставин і нашої безмежної дурості, коли закінчиться це місиво, (а воно буде довгим, вибачте за песимізм, але це дійсно так) якщо виживуть, напевно, зрозуміють, що скільки б ти не крав, може настати такий день, коли всі твої гроші будуть до дупи. Вони думають, що їх не зачепить, помиляються. Видимість роботи, яку вони створюють зіграє і з ними злий жарт".

На цьому Анастасія завершила першу свою розповідь, потім додала туди ж, що перший тест на COVID -19 негативний. А потім додала ще, що її вже звинуватили в порохоботстві і брехні.

"Медсестри самі просять розповісти все, що відбувається, - зауважує Анастасія. - Медики кажуть, що коли почнуться масові надходження, вони не впораються. Це мій досвід, я розповіла все максимально докладно і правдиво. Я хочу, щоб ви розуміли, як зараз йдуть справи, зрозуміло, що тепер прилітати буде мені. Мені огидно читати про якусь статистику в нашій країні, тому що її у нас бути не може в принципі. Мій допис - це більше звернення до людей, я хочу, щоб ви відкрили очі і сприймали ситуацію всерйоз. Якщо немає гострої необхідності, не потрібно зараз виходити з дому. Зрозуміло, що важко дістати маски, але і без них не виходьте. Шийте їх самі, носите рукавички, окуляри, що там ще медики кажуть. Це все серйозно".

Зрештою Анастасія, через коментарі, змінила налаштування приватності, але через деякий час знову відкрила свій допис для широкого загалу.

Наступного дня вона повідомила, що отримала на обід аж три порції в одній тарілці. Подякувала небайдужим за підтримку і повідомила, що почувається вже караще, а рентген в нормі. Чекає на результати другого тесту.

Зрештою Анастасію відпустили додому на самоізоляцію, діагностувавши в неї вірусну інфекцію з ускладненням на верхні дихальні шляхи.

"Робити експрес-тести немає сенсу"

Анна С. – парламентська кореспондентка, потрапила в Олександрівську лікарню з підозрою на коронавірус у березні. Власну госпіталізацію вона зняла на відео.

На своїй сторінці у фейсбуці вона зазначила, що всіх в столиці з підозрою на коронавірус або тих, хто був у контакті з хворими, госпіталізують. "Тест ще не взяли, але він буде готовий через два-три дні мінімум. Самі лікарі кажуть, що немає сенсу робити експрес тест. "Вони не показують результат". Ліків теж немає. Дають листочок з ліками від ГРВІ, щоб купили рідні. Також просять передати багато води. Обіцяють сьогодні рентген", - написала Анна.

В наступному дописі Анна повідомила, що в неї взяла кров на загальний аналіз, а ПЛР тест (мазок) на коронавірус обіцяють взяти ввечері і вранці.

"Відправлять в дві лабораторії. Він буде готовий, з огляду на вал аналізів, не раніше 2-3 днів. Повторюю, лікарі самі кажуть: експрес-тест - абсолютно не інформативний. Тому всіх з симптомами, з огляду на мій контакт з депутатами 17 числа в Раді, тих, хто повернувся в Україну, - госпіталізують", - написала вона. Додала, що наші лікарі – молодці, а Олександрівська клініка - підготовлена. Пацієнтів привозять на швидких, які потім ретельно дезінфікують. Пацієнтів з підозрою на коронавірус ізолюють в окремі бокси.

Їй самій зробили рентген, ліки просять купити через рідних і передати через спец вікно - поки тільки від застуди та жарознижуючі. У разі пневмонії - окремо. Годують.

Анна обурюється, що була госпіталізована вранці, але до вечора в неї так і не взяли головний аналіз - мазок ПЦР, щоб відправити його в лабораторію.

"Давайте прикинемо. Завтра, припустимо, беруть. Два-три дні - лабораторія. І жодного противірусного лікування всі ці дні. Корона за цей час успішно потрапляє в легені і у вас вже пневмонія", - пише вона.

Після скандалу мазок таки взяли. Перший тест ПЛР буде готовий, можливо, ввечері наступного дня. Анна задається питанням, чому не беруть мазок  одразу при вступі до лікарні.

Вранці наступного дня в Анни взяли другий мазок ПЦР на коронавірус для внутрішньої лабораторії.

"Негласно лікарі кажуть, що затримка вчора з мазками пов'язана з тим, що наші лікарі падають з ніг від кількості аналізів. Їх реально багато. І це ж тільки початок. Перший результат тесту обіцяли сьогодні ввечері. Зі мною ситуація в Олександрівській лікарні насправді ще супер гуд. От одна пацієнтка з п'ятого поверху (я на шостому) пише, що вже другий день лежить і жодного рентгену, ніяких мазків. Увечері був ажіотаж. Медсестри скаржилися, що знову везуть пацієнтів з підозрою: "Куди ми їх будемо класти?! ","в ту палату? Там же коронавірус ", - чула за дверима. Тут вже знають, що я журналіст. Природно, медперсонал не в захваті від того, що я ділюся з вами про те, що відбувається від сюди зсередини. Медсестра після забору матеріалу і в супер-мега-масці із захистом всього обличчя, зі словами: "та, тут так одна зараз чхнула, що я одягла", побажала: "негативного тесту і щоб вас через вісім днів, коли я буду, вже тут не було".

Невдовзі Анні повідомили, що пневмонії в неї нема і попросили журналістку бути стриманішою, адже у них великий наплив хворих.

"І їх, звичайно, можна і потрібно зрозуміти. Адже їх умови роботи – авральні, - пише вона. - Медсестри скаржаться, що обіцяних доплат немає, зате є серйозні проблеми з тим як доїхати на роботу. Головне тут - проблема не наших медиків, а самої системи, яка однозначно не готова до прийому великого потоку хворих, а вони точно будуть. Медики вже зараз і вдень і вночі працюють. Що буде далі - важко навіть уявити. При тому, що Олександрівська лікарня - найкраща в Україні. Про регіони страшно подумати".

Зрештою Анна повідомила, що тест на коронавірус в неї негативний і вона швидко звільняє палату для тих, кому вона більш потрібна.

Лікарі прописали їй антибіотики і купу інших ліків і вона залишається на карантині. Анна закликає допомагати лікарям масками, захисним костюмами і підвозити на роботу.

"В разі коронавірусу страхова не допоможе"

Науковиця Міріам Д. повернулася з Барселони в кінці лютого.

Через десять днів градусник показав 37 і на шостий день, коли температура не знижувалася, а на додачу з’явився сухий кашель, подзвонила в страхову.

Оператор повідомив, що жодна приватна клініка не прийме, є розпорядження - пацієнтів з підозрою на коронавірус відправляти в державні інстанції.

"Тоді я набрала сімейного лікаря, яка вивернулася навиворіт, все розвідала і з гіркотою повідомила, що до смерті у мене час є, температура вище 37 не росте, тож швидку викликати марно. А тест на ковід можуть зробити тільки по швидкій. Або в Євролабі, але це не точно. А ще вона, дуже зріла жінка, лікарка зі стажем 50 років, сказала, що готова приїхати і послухати мене, адже це її обов'язок. Я відмовилася, - розповідає Міріам. - В приватній лабораторії їй порекомендували записатися на п'ятницю, бо їхні німецькі тести, що коштували 1500 гривень і займали півгодини, закінчилися, а нові підвезуть потім, але які і за скільки - невідомо. Я записалася. Одразу після, ще в середу, був знайдений інший тест за 800 гривень в клініці nova на лівому березі. (В коментарях нижче ми вже обговорили, що він нічого не виявляє, тільки ПЛР аналіз дає точний результат, але тоді я цього не знала і понесла гроші цим безсовісним людям, які гарантували 98% точності). За інформацією на сайті МОЗ, в разі виявлення вірусу, мене зобов'язані були б відправити швидкої в державну лікарню. Тож я про всяк випадок зібрала з собою рюкзак і дочку, і поїхала на лівий берег. Там з упаковки дістали китайський тест, вже після я дізналася, що в Китаї такі коштують $ 1 і всього лише націлені виявити антитіла, які в перші дні захворювання може бути не видно. Кров взяли з вени, через десять хвилин повідомили, що здорова".

Але Міріам звернулася за підтвердженням відсутності в неї коронавірусу в страхову. За кілька днів терапевтка з приватної клініки діагностувала в неї гострий бронхіт. Порадила зробити загальний аналіз крові на наявність вірусу, а також виписала сироп з ісландського моху і призначила прийти в понеділок.

"Словом, в разі вірусу страхова не допоможе, немає механіки діагностування, щоб не заразити всіх навколо, пройти можна тільки базове обстеження. А от сімейний лікар потрібен, підпишіть декларацію зараз, в найближчій лікарні, це десять хвилин, тому що при важкому перебігу хвороби саме сімейний лікар відправить в швидку. Хоча гарантій, що зроблять тест навіть по швидкій - ніяких. А я після всіх спроб стверджую: про наявність достатньої кількості тестів в Україні - брешуть. І раз немає діагностики, українська статистика теж бреше", - зазначає Міріам.

Зрештою вона отримала аналізи, які показали, що коронавірусу немає.

Як бачимо, тут викладені тільки історії тих, в кого корнавірус зрештою не підтвердився. Тих, хто захворів в їх небажанні розповідати про себе широкому загалу можна зрозуміти – в суспільстві, і не тільки в українському, зараз ставлення до захворілих на коронавірус трошки нагадує полювання на відьом.

Зрозуміло, що люди не хочуть собі такого клопоту і то їхнє право. Головне тут, щоб вони не нехтували і нашим правом бути здоровими і сумлінно сиділи вдома.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme