З окупованого Криму втекли вже 100 тисяч людей, – The Telegraph

Після анексії Криму Росією територію півострова покинули близько 100 тис. людей - удвічі більше, ніж передбачалося раніше
Depo.Життя
13 червня 2016 12:52
ФОТО: depo.ua

Про це з посиланням на дані "Крим-SOS" повідомляє британське видання The Telegraph, передає depo.ua

Так, офіційно в Україні зареєстровані близко 21 тисячі вихідців із Криму як "внутрішньо переміщених осіб", однак відомо, що значно більше людей не пройшли процедуру реєстрації.

За даними женевської організації Internal Displacement Monitoring Centre, загальна кількість людей, які вимушено покинули Крим, становить 50-60 тисяч осіб.

Але співзасновник і координатор української благодійної організації "Крим-SOS" Таміла Ташева, вважає, що насправді ця цифра становить 100 тисяч.

"Тепер, коли репресії посилюються, все більше людей покидають Крим. Наші офіси завалені зверненнями з проханнями допомогти людям і їхнім дітям", - зазначила вона.

Ці нові дані ґрунтуються на інформації, оприлюдненій українською владою.

Із січня 2015 року по квітень 2016 року 73,1 тисячі людей покинули територію Криму і переїхали в прилеглі райони України, повідомляє служба охорони державного кордону.

У цей період не потрапили перші дев'ять місяців російської окупації Криму та період після квітня 2016 року. Тому пані Ташева вважає, що реальне число біженців становить приблизно 100 тисяч осіб.

У листопаді 2015 року в київський офіс організації "Крим-SOS" надійшло лише 14 запитів на надання допомоги біженцям. У грудні 2015 року таких запитів не надходило взагалі. Але у квітні 2016 року в цю благодійну організацію по допомогу звернулися 183 людини. У травні надійшли 97 нових запитів.

"У Криму запанувала атмосфера страху - саме тому люди змушені виїжджати звідти", - пояснила Ташева.

Нагадаємо, що загалом, станом на 6 червня,  зареєстровано понад 1,7 млн   вимушених переселенців з окупованого Донбасу і Криму.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя