Юрію Андруховичу присудити престижну німецьку нагороду

Лауреатами медалі імені Ґете 2016 року визначили українського письменника Юрія Андруховича, директора національного грузинського музею Давида Лордкіпанідзе та нігерійського фотографа Акінбоде Акінбія
Depo.Життя
16 червня 2016 09:04
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у прес-релізі Ґете-Інституту, передає depo.ua з посиланням на DW.

"Українські переклади Юрія Андруховича віршів німецьких поетів, зокрема, Райнера Марії Рільке, дають можливість українським читачам заново ознайомитися з німецькою класикою", - наголосили в Ґете-Інституті. Водночас у повідомленні йдеться про те, що твори Андруховича, своєю чергою, відкрили літературну територію України для жителів Німеччини.

Археологу і директору національного музею Грузії Давиду Лордкіпанідзе медаль вирішили присудити за сприяння розширенню культурних та наукових зв'язків між його країною та Німеччиною, підсумком якої стали численні обміни між науковцями і музейними фахівцями. Фотографа Акінбоде Акінбія, який живе з початку 1990-х років живе в Берліні, відзначили за те, що він багато років вважається одним з головних художніх і культурних посередників між Німеччиною і Нігерією.

Як відомо, медаль Ґете є однією з найвищих нагород Німеччини в галузі культури. Щорічно вона видається за особливі заслуги в справі популяризації німецької мови та сприяння міжнародному культурному обміну.

Церемонія вручення нагород проходитиме в міському палаці німецького міста Веймар 28 серпня - в день народження Йоганна Вольфґанґа фон Ґете.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя