ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Юрій Андрухович про стійкість українців, мову ненависті та лузера Путіна: 13 думок

Сьогодні український письменник Юрій Андрухович святкує день народження. Йому стукнуло 58

Depo.Життя
13 березня 2018 14:00
ФОТО: depo.ua

Depo.ua зібрав 13 цитати Андруховича про посірілих політиків, чудовиськ і одвічні жахи.

1. "Є в українців така ментальна риса - реалізовуватись у винятково тяжку, екстремальну хвилину через співчуття до ближнього, співпереживання, допомогу, самопожертву. Так було на Майдані і так тепер на війні. Ми ніколи не були такими стійкими, як тепер"

2. "Конфлікт на Донбасі - це насправді війна культур. Їхня називається "русский мир", а наша "Вільна європейська Україна". Тобто наш ідеал - свобода і вільнодумство, як воно і було споконвіку в українців"

3. "Україна залишається єдиною і соборною. А завдяки путінській агресії - вперше у своїй історії вона позбавляється від поділу на Схід і Захід. Схід і Захід сьогодні дійсно разом"

4. "Я письменник, а не дипломат. Тож дозволяю собі мову ненависті, але всіма силами намагаюся пильнувати, щоб вона не перемогла всі інші мови"

5. "Усі його проекти (Путіна, - ред.) катастрофічно провальні і призводять до наслідків, прямо протилежних тим, яких він очікує. Наприклад, він стріляє по українських літаках, а вбиває кілька сотень європейців, що летять на вакації. Саме в цьому його успіх? Насправді він лузер над лузерами. І хочеться вірити - останній світовий лузер аж такого високого рівня глобальної небезпеки"

6. "Нємцов був яскравим життєлюбом, найкраще про це написав особисто знайомий із ним Лев Рубінштейн: "Він був зухвало живим". Тобто, крім усього, ще й несхожим на всіх інших російських політиків. Та що там російських - на політиків нашого сьогодення взагалі. Якось вони посіріли і збаналізувалися протягом останніх двох десятиліть"

7. "Бо всі ми живемо приблизно так, що коли не вступаємо у щоденну боротьбу з чудовиськами, то вони, чудовиська, нас поглинають. Байдуже які - персоналізовані чи роздуті до розмірів цілих країн"

8. "Ніхто з нас до ладу не знає, що таке життя. Але найприкріше, що ми так само нічого не знаємо і про смерть"

9. "Компанія завжди була різною, а вірші і вино - все тими ж"

10. "На світі справді немає щастя, але є екстаз і воля"

11. "Місце, в якому ви не бували, має ту перевагу, що його можна собі науявляти"

12. "У нашій країні досьогодні зберігся цей тип совєтскіх женщин... Вони патологічно розпусні й тому вважають, що всі на світі лише трахаються - але, курва, без їхньої участі!"

13. "Думати, що нічого не зміниться - страшенно згубна ідея. Це ідея певної летаргії, вічний, але, на жаль, не блаженний сон, це кошмарний сон"

Андрухович народився у Станіславі.

Закінчив редакторське відділення Українського поліграфічного інституту у Львові та Вищі літературні курси при Літературному інституті ім. Горького у Москві.

Андрухович прославився поетичними збірками "Небо і площі", "Екзотичні птахи і рослини", "Листи в Україну", романами "Рекреації", "Московіада", "Переверзія", "Дванадцять обручів".

У матеріалі використані цитати з книг Андруховича, його інтерв'ю для "Інтерв'ю з України", "Аргументы и факты", УНІАН, "Українська правда. Життя", ПОЛИТИКУМ, tsn.ua

Фото: lyuk.media

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя