ЮНІСЕФ: Понад півмільйона дітей страждають від війни на Донбасі

Конфлікт в Україні впливає на життя 580 тис. дітей, які мешкають на непідконтрольних уряду України територіях, а також тих, хто перебуває біля лінії фронту
Depo.Життя
19 лютого 2016 15:20
ФОТО: depo.ua

Серед них 200 тис. потребують психологічної допомоги, повідомили в Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Два роки насильства, обстрілів і страху залишили незгладимий слід у житті тисяч дітей на сході України", - зазначила Джованна Барберіс, голова ЮНІСЕФ в Україні.

Вона додала, що "в той час, коли триває конфлікт, ми повинні негайно відповісти на фізичні та психологічні потреби дітей".

У ЮНІСЕФ зазначили, що в Україні було зареєстровано більш ніж 215 тис. внутрішньо переміщених дітей. Щонайменше одна із п’яти шкіл була зруйнована або пошкоджена. Минулого року більше 20 дітей було вбито та 40 дітей отримали поранення, у тому числі 28 дітей були поранені або загинули через міни або вибухові предмети.

Через пошкодження інфраструктури більше 2 мільйонів осіб вздовж усієї лінії конфлікту можуть залишитися без водопостачання.

В організації додали, що "коли температура різко падає, нестача палива і високі ціни на вугілля ставлять дітей під ризик респіраторних інфекцій". Відсутність доступу до медичних послуг та брак медикаментів загрожують збільшити кількість спалахів захворювань.

"ЮНІСЕФ закликає всі сторони конфлікту в Україні забезпечити безпечне переміщення та безперешкодний доступ для надання гуманітарної допомоги дітям", - зазначила Барберіс.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя