ЮНІСЕФ нарахував 250 тисяч дітей, втягнутих у збройні конфлікти в світі

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) напередодні міжнародної кампанії протесту проти втягування дітей у збройні конфлікти – Дня червоної руки (Red Hand Day) повідомив, що у збройні конфлікті в усьому світі втягнуто близько 250 тисяч дітей

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на АPA.

"За даними ЮНІСЕФ, десятки тисяч хлопчиків та дівчаток по всьому світу використовуються як дитячі солдати. Точні цифри відсутні, однак, за деякими оцінками, мова йде про близько 250 тисяч дітей", – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, особливо активно дітей використовують у своїх цілях сторони в довготривалих конфліктах – у Південному Судані, ЦАР, ДРК, Сомалі, Сирії та Ємені. Крім того, в Афганістані, Малі та М'янмі хлопчики та дівчатка задіяні як солдати чи помічники збройних груп.

"Не всі діти йдуть у бій, багато хто використовується як спостерігачі та посильні, або для приготування їжі, перенесення речей, збору деревини. Деяких дівчаток примусово видають заміж за бійців, також дівчата, як і хлопчики, стають об'єктами сексуального насильства. У крайніх випадках діти змушені бути "живими щитами" або підривати себе в людних місцях", – зазначається у повідомленні.

ЮНІСЕФ закликав уряди всіх країн активніше боротися з втягуванням дітей у збройні конфлікти.

Нагадаємо, 29 січня в ЮНІСЕФ повідомили, що близько 500 тисяч дітей на сході України потребують невідкладного захисту та гуманітарної допомоги, у тому числі доступу до чистої питної води, безпечного середовища для навчання, якісної охорони здоров'я та психосоціальної підтримки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #діти #ООН