ЮНЕСКО "змилувалось" і залишила і Софію Київську в об'єктах всесвітньої спадщини

Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури залишила Національний заповідник "Софія Київська" в переліку об'єктів всесвітньої спадщини

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу заступника голови Київської міської державної адміністрації Олексія Рєзнікова.

"Дуже гаряче обговорення було. Гостро стояло питання про внесення "Софії Київської" і Лаври до переліку об'єктів, які перебувають під загрозою. Ми отримали попередження, але змогли відстояти своє місце в списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО", - заявив Рєзніков.

Він також зазначив, що питання будівництва по вул. Гончара, 17-23, залишається актуальним для ЮНЕСКО. За його словами, восени до Києва приїде моніторингова комісія, яка перевірятиме всі забудови в буферній зоні.

"Якщо порушення не будуть усунуті, то на 41-й сесії, яка відбудеться наступного року, буде знову порушене питання про включення в список об'єктів, що перебувають під загрозою", - зазначив Рєзніков.

Раніше активісти і представники ЮНЕСКО неодноразово звертали увагу, що будівництво компанією "Інвестиційно-будівельна група" житлового комплексу Fresco Sofia по вул. Гончара, 17-23, в Шевченківському районі порушує кордони буферної зони "Софії Київської".

Зокрема, висотність будівлі перевищувала містобудівні норми, у зв'язку з чим була ймовірність того, що на сесії ЮНЕСКО 10 липня Національний заповідник "Софія Київська" міг бути виключений із переліку об'єктів культурної спадщини ЮНЕСКО.

Нагадаємо, Київська міська рада зобов'язала компанію "Інвестиційно-будівельна група" привести висотність житлового комплексу Fresco Sofia по вул. Гончара, 17-23, (Шевченківський район) у відповідність із містобудівними нормами до 14 серпня. Державна архітектурно-будівельна інспекція анулювала дозвіл компанії "Інвестиційно-будівельна група" на будівництво житлового комплексу Fresco Sofia.

Нагадаємо, 28 січня поточного року мер Києва Віталій Кличко вимагав від забудовника житлового комплексу Fresco Sofia на вулиці Гончара, 17-23 у буферній зоні національного заповідника "Софія Київська" знизити поверховість будинку відповідно до містобудівних норм.

Ще влітку 2015 року ЮНЕСКО вимагало знизити поверховість висоток у буферній зоні Софії Київської та Києво-Печерської лаври, демонтувавши незаконні поверхи. "Згідно з пунктом 5 даного документа (резолюції - ред.), Україну просять "зменшити висоту невідповідних та дисонуючих будинків в буферній зоні об'єкта та, які загрожують та/або мають негативний вплив на визначену універсальну цінність об'єкта, шляхом знесення вже побудованих поверхів до рівня сусідніх історичних будівель відповідно до попередніх рішень", - розповіла гендиректор "Софії Київської" Неля Куковальська.

Додамо, що 19 листопада 2015 року у буферній зоні "Софії Київської" на вулиці Гончара, 17-23 відновили будівельні роботи.

21 червня будівельний паркан довкола скандального будівництва на вулиці Гончара, 17-23 демонтували, за винятком кількох секцій навпроти кранів. Але скандальний забудовник на Гончара в Києві знову встановив будпаркан.

15 червня стало відомо, що ключовий документ щодо надмірної висотності забудови на вулиці Гончара, 17-23 може виявитися фейком.

1 липня прокуратура міста Києва відкрила кримінальне провадження щодо ймовірного факту підробки історико-містобудівного обґрунтування будівництва на вул. Гончара, 17-23.

7 липня стало відомо, що Києво-Печерську Лавру позбавлять статусу історичної пам'ятки. Позбавити такого статусу можуть Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme