Єврокомісія хоче заборонити Росії володіти "Північним потоком-2", - ЗМІ

Єврокомісія запропонує поширити правила Третього енергопакету Євросоюзу на трубопроводи, які йдуть у ЄС з третіх країн, тобто, і на "Північний потік-2"

Про це повідомляє джерело, передає Depo.ua з посиланням на DW.

За словами джерела, ЄК хоче внести цю пропозицію 8 листопада.

Третій енергопакет ЄС, зокрема, передбачає, що постачальник газу не має права володіти магістральними трубопроводами на території ЄС. Він також вимагає від власників газопроводів надавати доступ до транспортних потужностей іншим компаніям.

З початку цього року ЄК намагається отримати мандат від країн-членів ЄС на переговори про умови експлуатації "Північного потоку-2". Поки їй це не вдається.

Нагадаємо, ЗМІ писали, що парламент Данії в кінці листопада планує прийняти закон, який дасть уряду право забороняти проекти в данських територіальних водах. Новий законопроект спрямований проти російського газопроводу "Північний потік-2", який повинен проходити в тому числі через територіальні води Данії.

Брюссель хоче заблокувати інвестиції в проект "Північний потік-2", змінивши газові директиви.

У серпні Єврокомісія затвердила свою пропозицію про отримання мандату від держав-членів на проведення переговорів з Росією щодо проекту "Північний потік-2".

Як відомо, Європейські мейджори - Engie, OMV, Shell, Uniper, Wintershall – встигли надати фінансування проекту "Північний потік 2" до прийняття сенатом США нових ініціатив проти будівництва газопроводу.

Тим часом Польща хоче повністю зупинити будівництво "Північний потік-2", який Росія планує збудувати в обхід України.

Окрім того, Литва категорично проти "Північного потоку-2". Литовський президент Даля Грібаускайте обіцяє допомогти Україні в блокуванні ініціатив щодо розширення газопроводу Nord Stream.

Довідка: "Північний потік-2" повинен бути прокладений по дну Балтійського моря поруч з уже прокладеним "Північним потоком-1" в 2018 році і введений в експлуатацію в 2019-м. 1200-кілометровий газопровід з'єднає Росію і Німеччину, минаючи Україну, Польщу і країни Балтії. Потужність газопроводу буде вдвічі більшою, ніж у першого "Північного потоку". На те, що газопровід буде запущений в 2019 році, як це зараз планується, в Єврокомісії не розраховують.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme