ЄСПЛ вимагає від Росії відзвітувати про стан Сенцова

Європейський суд з прав людини просить у Росії надати всю інформацію стосовно здоров'я українського політв'язня Олега Сенцова, який голодує 38-й день

Про це повідомила адвокатка міжнародної правозахисної групи "Агора" Наталія Добрева, яка представляє Сенцова в Європейському суді, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

За її словами, суд запросив у влади Росії інформацію про дотримання стосовно Сенцова таких статей як право на життя, заборона катувань та заборона примусової праці.

Суд також просить надати інформацію про поточний стан Сенцова разом з його медичною документацією.

Росія має час до 27 червня, аби відповісти ЄСПЛ.

"По суті це означає, що влада зобов'язана не допустити смерті Сенцова, але вона і не в праві використовувати способи примусового годування", — заявила Добрева.

Нагадаємо, раніше Уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова заявила, що попередні домовленості з російською колегою щодо відвідування ув'язнених на території Росії та України, знову зірвані російською стороною.

Водночас вона звернулася до керівника регіональної делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста на Росії, в Білорусі і Молдові Магне Барту з проханням відвідати українських політв'язнів.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що наразі немає точної інформації про стан здоров'я українського політв'язня Олега Сенцова.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна