Яценюк програв другий раунд війни з Тимошенко

Лідер "Батьківщини" може вибити з команди прем’єра першу серйозну посаду, перетворивши її на плацдарм для подальшого знищення лідера "фронтовиків"

Яценюк програв другий раунд війни з Тимо…

Протистояння Юлії Тимошенко та Арсенія Яценюка дедалі більше нагадує війну лідера "Батьківщини" з Віктором Ющенком зразка 2008-2009 років. Однак, цього разу екс-прем'єр знаходиться в більш вигідній позиції по відношенню до свого суперника і отримує одну перемогу за іншою. Черговим трофеєм Тимошенко в найближчі дні може стати посада голови Національної комісії з питань регулювання тарифів в енергетиці та комунальній сфері (НКРЕКП). Відповідна пропозиція, щоправда неофіційно, вже поступила лідеру "біло-сердечних" від близьких соратників керівника Кабміну. І, хоча такий жест був направлений на приниження Тимошенко, невдовзі він може обернутися серйозною кадровою проблемою для "Народного фронту".

Мова йде про емоційний допис на сторінці у Facebook найбільш не стриманого на язик депутата від партії прем'єра Антона Геращенка, а потім і аналогічний виступ в парламенті. Так, політик закликав Юлію Тимошенко очолити згадану Комісію по регулюванню тарифів. Тим самим Геращенко, очевидно, хотів познущатися з опонента, мовляв, якщо вас так турбує тема обездолених пенсіонерів, які не в змозі платити за комунальні послуги за новими цінами, то займайте відповідну посаду і наведіть порядок у цій сфері. І, зважаючи на останню активність Юлії Володимирівни на цьому напрямку, така кадрова ініціатива виглядає цілком логічно. З іншого боку, очевидно, що Тимошенко ніколи не погодиться обміняти депутатський мандат та посаду лідера фракції "Батьківщина" на крісло голови Національної тарифної комісії. По-перше, тому що це позбавить її заледве сформованого символічного статусу головного опозиціонера правлячої коаліції з питань комунальних тарифів. По-друге, йти зараз у владу - собі дорожче, особливо в контексті майбутніх місцевих виборів. Зрештою, Тимошенко не стільки важливий результат, скільки процес чи імітація процесу боротьби за зниження тарифів для потенційних виборців.

Однак, Юлія Володимирівна може зробити хід конем - прийняти пропозицію Геращенка, але замість себе висунути на згадану посаду від фракції когось іншого. Наприклад, депутата Івана Крулька, голови підкомітету з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати бюджетного комітету парламенту. Мовляв, дякуємо за довіру, ось наш кадр, всі ми - єдина команда, нехай він бере в управління відповідальну сферу. Що тоді відповість Геращенко чи хтось інший з найближчого оточення Яценюка? Що пропозиція скасовується? Тоді Тимошенко зможе звинуватити союзників по коаліції в фарисействі та заявить, що різка зміна їх позицій щодо призначення нового голови НКРЕКП є ще одним свідченням наявності корупційної складової в тарифній політиці уряду. А вже підготовлене "Батьківщиною" звернення до Генпрокуратури з приводу адекватності нових цін на газ для населення лише додасть ефекту і підсилить і без того масштабну інформаційну кампанію "біло-середчних" проти Арсенія Яценюка.

Відтак, можна констатувати, що "Народний фронт" цього разу сам підставив свого лідера, надавши його основному конкуренту чудовий привід та умови для нової успішної атаки. Але найгірше в цій ситуації для Арсенія Яценюка те, що він з войовничого лідера успішного виборчого проекту тепер перетворився в двієчника, змушеного постійно виправдовуватися за черговий провал на контрольній роботі. Тимошенко ж чудово використовує давно завчений матеріал, щоб посадити свого колишнього колегу по парті в калюжу. І чим більше таких локальних битв програватиме керівництво Кабміну, тим в кращі електоральні умови матиме лідер "Батьківщини".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme