Яценюк дав доручення підготувати закон про одностатеві шлюби

Термін виконання підготування законопроекту другий квартал 2017 року
Depo.Життя
11 березня 2016 11:02
ФОТО: depo.ua

Уряд поставив собі за мету затвердити законопроект про легалізацію одностатевого громадянського партнерства. Про це повідомляє depo.ua з посиланням на lb.ua.

Про це йдеться в розпорядженні №1393 від 23 листопада 2015 року. Цим документом Кабмін затвердив план дій з реалізації Національної стратегії в сфері прав людини на період до 2020 року.

Один з пунктів плану - "розробка та подання на розгляд Кабінету Міністрів України законопроекту про легалізацію в Україні зареєстрованого цивільного партнерства для різностатевих і одностатевих пар з урахуванням майнових і немайнових прав, зокрема, володіння і успадкування майна, утримання одного партнера іншим в разі непрацездатності, конституційного права несвідетельства проти свого партнера ".
При цьому в графі "індикатор досягнення" вказується, що такий законопроект вже поданий на розгляд уряду.

У графі "рядків виконання" зазначено, що Кабмін збирається затвердити законопроект і направити його до Верховної Ради максимум у другому кварталі 2017 року.

Агентство Українські Новини зазначає, що розпорядження №1393 було оприлюднено на сайті уряду лише 11 березня.

Громадянське партнерство - визнаний державою соціальний інститут, в якому можуть бути узаконені відносини двох людей, які не бажають або не мають можливості за законом зареєструвати шлюб. Як правило, така можливість надається одностатевим парам, проте в деяких країнах різностатеві пари також можуть зареєструвати свої відносини так само.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя