Яценюк дав доручення підготувати закон про одностатеві шлюби

Термін виконання підготування законопроекту другий квартал 2017 року

Уряд поставив собі за мету затвердити законопроект про легалізацію одностатевого громадянського партнерства. Про це повідомляє depo.ua з посиланням на lb.ua.

Про це йдеться в розпорядженні №1393 від 23 листопада 2015 року. Цим документом Кабмін затвердив план дій з реалізації Національної стратегії в сфері прав людини на період до 2020 року.

Один з пунктів плану - "розробка та подання на розгляд Кабінету Міністрів України законопроекту про легалізацію в Україні зареєстрованого цивільного партнерства для різностатевих і одностатевих пар з урахуванням майнових і немайнових прав, зокрема, володіння і успадкування майна, утримання одного партнера іншим в разі непрацездатності, конституційного права несвідетельства проти свого партнера ".
При цьому в графі "індикатор досягнення" вказується, що такий законопроект вже поданий на розгляд уряду.

У графі "рядків виконання" зазначено, що Кабмін збирається затвердити законопроект і направити його до Верховної Ради максимум у другому кварталі 2017 року.

Агентство Українські Новини зазначає, що розпорядження №1393 було оприлюднено на сайті уряду лише 11 березня.

Громадянське партнерство - визнаний державою соціальний інститут, в якому можуть бути узаконені відносини двох людей, які не бажають або не мають можливості за законом зареєструвати шлюб. Як правило, така можливість надається одностатевим парам, проте в деяких країнах різностатеві пари також можуть зареєструвати свої відносини так само.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя