Яскравий дует з Венерою і вогняний дощ: Чому варто дивитися на небо цього тижня

У найближчі дні на небі відбуватимуться справжні дива

Так, ввечері 16 листопада можна спостерігати яскравий дует Місяця і Марса. Буде освітлено близько 60% поверхні Місяця, небесні тіла перебуватимуть у сузір'ї Водолея, передає Depo.ua із посиланням на The Guardian.

Наступного ранку яскравий дуетом можна милуватися аж до того, як зійде сонце.

Власне, достатньо знайти Місяць, а небесне тіло неподалік супутника - це і є Марс. Вночі компанію небесним тілам складе зірка Фомальгаут - одна з найяскравіших на небі. Втім, порівняно з Марсом виглядатиме вона доволі скромно. При тому, що Марс, як і Місяць лише відбиває світло.

У сузір'ї Діви Венера зустрінеться зі Спікою - теж надзвичайно яскравою зіркою, яку Венера її повністю затьмарить. Але без телескопа чи бінокля знайти тандем на небі буде нелегко. І можливо це хіба що у безхмарну погоду.

Ще одна знакова подія тижня - метеорний душ Леонідів, який досягне піку в ніч на 18 листопада. Неозброєним оком можна побачити на небі яскраві смуги - аж до 20 на годину. Космічні частинки вдаряються у атмосферу Землі зі швидкістю біля 70 кілометрів на секунду.

(дивитися з 9.16)

Саме в цей період наша планета проходить у пильовій хмарі комети Темпеля-Туттля, яка кожні 33 роки повертається у Сонячну систему.

Метеорні "опади" відрізняються за потужністю. Останню метеорну зливу людство спостерігало у 1966-му, коли на небі можна було побачити близько 150 тис. спалахів.

Цьогоріч шоу далеко не найяскравіше, але астрономи все ж таки не радять його пропускати. У космічних дійствах не раз черпали натхнення митці. Зокрема, завдяки Леонідам народилася культова джазова композиція Stars Fell on Alabama, яку виконували Френк Сінатра, Елла Фіцджеральд і Луї Армстронг.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна