Яскравість "зірки інопланетян" загадково знижується, – вчені

Вчені заявили про те, що загадкова зірка KIC 8462852, навколо якої може існувати загадкова інопланетна цивілізація, знизила свою яскравість на 3% за час перебування на її орбіті телескопа "Кеплер"
Depo.Життя
5 серпня 2016 22:01
ФОТО: depo.ua

 Висновки вчених були опубліковані на сайті Arxiv.org, передає depo.ua з посиланням на РИА Новости.

У жовтні 2015 року астрономи з Єльського університету заявили про те, що світність зірки два рази знижувалася на чверть за останні сім років.

На думку дослідників, це могло вказувати на існування навколо зірки сфери Дайсона, створеної цивілізацією інопланетян. До цього астрономи припускали, що навколо зірки може кружляти цілий рій комет, але подальші спостереження показали, що за останні 100 років її яскравість впала на 0,16 зоряних величини, що поставило під сумнів цю теорію.

Тепер же вчені вивчили зміну яскравості зірки з грудня 2009 року, коли був запущений телескоп "Кеплер", по травень 2013 року.

Розрахунки дослідників показали, що яскравість "зірки інопланетян" падала зі швидкістю 0,3% на рік, і за перші тисячу днів роботи "Кеплера" вона впала на 0,9%. Потім вона падала ще швидше, і буквально через півроку після цього вона впала на 2%. Потім швидкість її зниження знизилася, і на поточний момент вона впала на 3%.

Вчені також заміряли коливання яскравості інших зірок, що підтвердило припущення про те, що KIC 8462852 є унікальним світилом, чию поведінку не можна пояснити за допомогою існуючих моделей.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя