У Японії навчилися вирощувати зуби

Японські вчені з Центру біології розвитку RIKEN (Center for Developmental Biology) знайшли спосіб виростити відсутні зуби
Depo.Життя
22 грудня 2015 08:07
ФОТО: depo.ua

Розроблений ними метод регенерації дозволить вирішити проблему браку зубів без допомоги імплантів і мостів, передає depo.ua з посиланням на "Росбалт".

Нова методика вже успішно випробувана на мишах. Вчені витягли у гризунів зачатки зубної тканини і протягом двох тижнів культивували їх. Потім за допомогою нейлонової нитки зачаток був розділений на дві частини, після чого культивування продовжилося.

Важливим було те, щоб при розрізанні в кожній з частин збереглася експресія генів, відповідальних за розвиток зуба - активатор Lef1 та інгібітор ектодін. У результаті сформувалися два повноцінні зуби, які були пересаджені гризунам. Отримані зуби були вдвічі меншими від звичайних, а кількість зубних горбів була також у два рази менша, ніж у нормального зуба.

Дослідники вважають, що надалі вони зможуть вирощувати зачатки зубної тканини зі стовбурових клітин, що значно спростить використання нової методики.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя