Якщо проллється татарська кров, ми зайдемо в Крим раніше, - Іслямов

Кримські татари готові до звільнення півострова, коли це буде можливо. Але якщо окупанти будуть посилювати репресії, готові зробити це раніше
Depo.Життя
11 лютого 2016 18:34
ФОТО: depo.ua

Про це заявив координатор акції блокади Криму Ленур Іслямов, коментуючи обшуки в будинках кримських татар, які проходять сьогодні в окупованому Криму, повідомляє depo.ua з посиланням на "15 хвилин".

"Окупант повинен знати, що саме кримські татари, корінний народ Криму, ми повернемося до Криму. Ми будемо чекати, коли це буде можливо. Але якщо буде продовжуватися тиск на кримських татар, це тиск буде зростати, і ми побачимо, що в Криму буде проливатися кримськотатарська кров, ми зайдемо в Крим раніше. Ми не для того створені нашими батьками, щоб бути в служінні окупантам", - зазначив він.

Іслямов заявив, що чутки, поширювані про причетність кримських татар до терористичних організацій, є методом залякування решти населення Криму.

"Всі ті, хто кажуть, що кримські татари прийдуть в Крим і будуть різати голови росіянам, влаштовувати каральні операції, або що там буде ІДІЛ, - це мантра окупанта для того, щоб залякати і зробити безхребетним решту населення, яке буде виправдовувати обшуки в будинках кримських татар. Важливо спочатку зробити інформаційне бомбардування, яке ми бачили в Росії вже не раз. Пам'ятаєте, колись говорили "особи кавказької національності», всі ходили і озиралися на «осіб кавказької національності". Тут готується така ж історія", - розповів Іслямов.

Іслямов зазначив, що кримським татарам у сьогоденні "русского мира" немає місця.

Нагадаємо, 11 лютого по Криму в будинках кримських татар проходять обшуки. В цей же день викликали в прокуратуру першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла.

Правозахисники, численні очевидці відзначають, що обшуки проходили з особливою жорстокістю: силовики штурмували будинок, вибивали вікна, ламали двері.

Офіційної інформації про обшуки в будинках кримських татар і затриманнях на сайтах кримських силових структур, підконтрольних Росії, немає.

Пізніше прокурор Криму Наталія Поклонська пояснила, чому ФСБ "перетрясає" домівки кримських татар.

За інформацією кримських журналістів ФСБшники вивезли в невідомому напрямку 9 татар.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя