Якою буде нова криптовалюта від Facebook

Оглядачі західних ЗМІ впевнені, що вже цього року Facebook представить власну криптовалюту, яка дозволить користувачам здійснювати миттєві платежі у WhatsApp 

Крім того, технологія пошириться на Instagram та месенджер Facebook, що забезпечить увагу величезної кількості людей, адже сумарна аудиторія трьох застосунків - 2.7 млрд користувачів на місяць.  

За інформацією джерел Bloomberg, спершу проект зосередиться головним чином на ринку Індії. Випускатиме Facebook так звані стейблкойни - так називають криптовалюти, прив'язані до запасів звичайних валют чи товарів, і чий курс стабільніший у порівнянні із криптовалютою традиційною. При цьому прив'язувати курс хочуть не лише до долара, а й взагалі до валют різних країн світу. 

Це означатиме, що монета Facebook навряд чи зацікавить тих, хто грає на різниці курсів і скуповує валюти, аби потім їх продати. Але рівень довіри до таких грошей буде виправдано вищим. 

Відомо, що компанія найняла для нового проекту 50 працівників. І схоже, активно добирає людей. Принаймні, на її офіційному сайті є відповідні вакансії. 

У Facebook поки що коментують новини дуже лаконічно. 

"Як багато інших компаній, Facebook досліджує потужності технології блокчейну. Наша маленька компанда вивчає багато застосунків. Більше нам вам сказати нічого",  - йдеться у заяві Facebook. 

Це не перший проект Facebook у сфері криптовалют, зазначає Tech Crunch.  Зокрема, у 2011-му компанія спробувала запустити власну валюту Facebook Credits, але проект протримався лише два роки.  А у 2015-му спробували запровадити платежі по Facebook Messenger.

Втім, цього разу все інакше. Монета FaceCoin функціонуватиме на технології блокчейн. А це означає, що її можна буде використовувати при укладенні смарт-контрактів. 

І тут виникає найбільше питання - власне, чому нова криптовалюта від IT-гіганта має стати популярною, якщо попередні проекти Facebook провалилися. Наразі проблема із стейблкойнами головним чином полягає у тому, що бізнес їх не приймає. Тож аби використати отримані віртуальні гроші і купити справжній товар, їх треба попередньо обміняти на долари чи євро.  Втім, для розвитку є чимало перспектив. Наприклад, у фейскойнів може бути успішне майбутнє, якщо їх позиціонувати як засіб для швидких міжнародних переказів.  За умов низької комісії така послуга видасться багатьом привабливою. Єдине, Facebook доведеться добряче помізкувати над можливістю швидко обміняти його криптовалюту на реальні гроші у будь-якій країні світу.  За інформацією ЗМІ, компанія вже почала шукати партнерів серед підприємств, які спеціалізуються на обміні валют. 

Безсумнівно, аби вибитися в лідери грошових переказів, компанії потрібно вирішити чимало юридичних питань, а також забезпечити захист приватності. Але потенційний результат цього вартий, адже ринок грошових переказів наразі складає $500 млрд на рік.

За інформацією New York Times, цьогоріч свої криптовалюти також представлять Telegram та Signal.

Експерти стверджують: після серії скандалів з витоком даних компанії більше не хочуть покладатися виключно на прибуток з реклами, адже черговий сплекс народного гніву може істотно знизити ціни на акції. А от грошові перекази здатні стати і справді надійною опорою. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook